Ważne zwycięstwo siatkarek KSZO SMS

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Jedynka Tarnów 3:1 (25:11, 23:25, 25:23, 25:20).

KSZO: Jakus, Mich, Kmuk, Piotrowska, Klepacz, Imiełowska, Rdzanek (libero) oraz Stefańska, Ścibisz, Gałczyńska, Błaszczyk, Zielińska, Surdy. Trener: Piotr Brodawka.

Ostrowieckie siatkarki odniosły ważne zwycięstwo w kontekście walki o zachowanie drugoligowego bytu. W potyczce z zamykającymi tabelę tarnowiankami przeplatały dobrą grę z takimi fazami spotkania, w trakcie których zastanawialiśmy się, jak to jest możliwe, że tak się zmienił wynik?

W inaugurującej mecz partii siatkarki KSZO SMS grały tak, jak chciały. Zagrywką odrzuciły rywalki od siatki, a na dodatek kilka punktów dorzuciły blokiem. Asowymi zagrywkami popisywały się Martyna Kmuk i Aleksandra Mich. Było 10:3, 15:6, a od stanu 20:9 rozpoczęło się już tylko wsteczne odliczanie do końca seta…  

W drugim secie podbudowany dobrą grą nasz zespół kontynuował udane zagrania. Dość wspomnieć, że prowadził 8:5, 12:6 i 20:14, a jednak, no właśnie? wróciliśmy do pytania, jak to możliwe? Zadajemy je, bo tę partię KSZO SMS przegrał? Załamała się nasza gra, a przy stanie 22:20 nie pomogła nawet podwójna zmiana, kiedy na placu gry pojawiły się Stefańska i Ścibisz w miejsce Imiełowskiej i Kmuk.

W trzecim secie znów nasza drużyna wysoko prowadziła: 12:5, 16:9, ale później zrobiło się tylko 18:16 i mimo, iż nasze licealistki wyszły na prowadzenie 20:16, to tarnowianki doprowadziły do remisu 20:20, a następnie jednym punktem wygrywały. Na dodatek kontuzji, najprawdopodobniej skręcenia stawu skokowego, nabawiała się Natalia Imiełowska. Nasz zespół przegrywał już 21:23, ale cztery akcje z rzędu potrafił rozstrzygnąć na swoją korzyść i w ten sposób znów objął prowadzenie w meczu. Ostatni punkt w partii ostrowczanki zdobyły blokiem.

Początek czwartego seta, to w miarę wyrównana gra. KSZO SMS prowadził 4:2 i 7:5, ale po chwili przegrywał 8:10 i 9:11 i sytuację przerwą na żądanie ratował nasz szkoleniowiec. Na szczęście przy dobrej zagrywce Stefańskiej ostrowczanki odzyskały prowadzenie 15:11, a w końcówce seta ciężar gry wzięły na siebie Klepacz i Kmuk, wyprowadzając drużynę na prowadzenie 23:17. Oczywiście, nasze młody siatkarki musiały zafundować sobie jeszcze jeden przestój w grze, ale na szczęście od stanu 23:20 nic już złego z naszą grą się nie stało?

Cieszymy się z wygranej, choć odpowiedzi na pytanie, jak to możliwe, że w grze naszej drużyny występują tak częste przestoje w grze, nie jest w stanie udzielić nam ani trener, ani same siatkarki. Na pewno zasłużyły jednak na pochwałę za grę blokiem i zagrywką, bo w tym spotkaniu były to nasze najsilniejsze elementy gry.  

Po tej kolejce KSZO SMS ma 8 punktów przewagi nad zagrożoną spadkiem do III ligi nad Jedynką Tarnów. W następnej kolejce podopieczne Piotra Brodawki pauzują.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Ważne zwycięstwo siatkarek KSZO SMS

 • 30/01/2021 at 22:46
  Permalink

  uwielbiam jak Martyna ciagle poprawia sobie spodenki….

  Reply
 • 30/01/2021 at 22:47
  Permalink

  a tak poza tym bedziesz kiedys grala w reprezentacji Polski

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *