Piłkarze ręczni KSZO w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorów.  Przegrana z Padwą, wygrana ze Stalą

*Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej. *MKS Padwa Zamość ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 38:25 (17:8). 

KSZO: Bartłomiej Sieniek, Michał Kot – Jakub Kasprowicz 2, Mateusz Świstak 1, Karol Chuchała 1, Michał Sieniek, Wiktor Kłonica 2, Sylwester Kondras 1, Jakub Dąbrowski, Igor Sawicki, Kacper Kuc 3, Giorgio Boumaza 2, Filip Nowak 3, Mikołaj Król 3, Jakub Dzik 4, Bartosz Kościk 3. Trenerzy: Tomasz Radowiecki, Jacek Wziątek.

Kary: 10 min. Karne 3/2.

W dniach od 5 do 7 lutego juniorzy KSZO startują w Zamościu w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski w piłce ręcznej. W Zamościu rywalizują z zespołami Stali Mielec, Padwy Zamość i Kusego Kraków.

-W rozgrywkach ligi świętokrzyskiej zajęliśmy trzecie miejsce i nasz udział w turnieju ćwierćfinałowym był możliwy dzięki przydzieleniu dzikiej karty ? mówi trener, Tomasz Radowiecki. ?Otrzymaliśmy ją z racji tego, że nasze województwo, jeśli chodzi o piłkę ręczną, należy do najmocniejszych w kraju, a ekipa VIVE co roku zdobywa medale w tej grupie wiekowej.

-Niestety, nie udało nam się nawiązać równorzędnej walki z Padwą, która jest faworytem grupy, w której rywalizujemy ? mówi trener, Jacek Wziątek. ?Wydaje mi się, że Padwa jest także poza zasięgiem zespołów z Mielca i Krakowa.

W innym meczu pierwszego dnia turnieju ćwierćfinałowego Kusy Kraków wygrał z SPR Stal Mielec 36:31.

fot. Padwa Zamość


*Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Mielec 27:26 (11:12). 

KSZO: B.Sieniek, Kot – Kasprowicz 7, Świstak, Chuchała 3, M.Sieniek 6, Kłonica 6, Kondras, Dąbrowski, Sawicki, Kuc, Boumaza, Nowak, Dzik 4, Kościk 1, Król.

W drugim swym meczu na ćwierćfinałowym turnieju ostrowczanie po emocjonującym i wyrównanym spotkaniu pokonali juniorów mieleckiej Stali. 

O tym, czy nasza drużyna awansuje do turnieju półfinałowego zdecyduje jutrzejszy mecz z Kusym Kraków. 

W drugim spotkaniu rozgranym dziś zespół MKS Padwa Zamość pokonał Kusy Kraków 33:24 (15:9). 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.