Groźby karalne w sklepie spożywczym

Dwaj młodzi ludzie w wieku 28 i 33 lat, mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, zostali zatrzymani przez policjantów za kierowanie gróźb karalnych wobec ekspedientki w sklepie spożywczym.

W dniu 17 lutego 2021 r., po godz. 13, do jednego ze sklepów w gminie Sadowie, w powiecie opatowskim, weszło dwóch mężczyzn ?mówi  mł. asp. Katarzyna Czesna ? Wójcik. Jeden z nich miał kominiarkę na głowie i przedmiotem przypominającym broń palną zaczął grozić ekspedientce, żądając przy tym wydania pieniędzy. Kobieta nie dała się zastraszyć i wyprosiła ich ze sklepu. Nieco zdenerwowana ekspedientka powiadomiła o całym zajściu opatowskich funkcjonariuszy, którzy m.in. na podstawie monitoringu ustalili tożsamość sprawców.

Zatrzymanie mężczyzn nastąpiło w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem samochodu, którym poruszali się dwaj poszukiwani przez opatowskich stróżów prawa oraz kobieta. W aucie znajdowały się także łomy, metalowe rurki, kominiarka i rękawiczki.

Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi, 28 i 33-latek usłyszeli zarzuty kierowania gróźb karalnych, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Młodszy z zatrzymanych był poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *