Pościg ulicami Ostrowca. Padły strzały z broni palnej

W dniu 21 lutego 2021 r., przed godz. 6, w Ostrowcu Świętokrzyskim, doszło do kradzieży dostawczego pojazdu, a podczas pościgu za skradzionym autem padły strzały z broni palnej.
-Kradzież dostawczego auta marki Renault zgłosił właściciel ? mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. -Mężczyzna tylko na chwilę zostawił samochód z włączonym silnikiem i poszedł do domu, a gdy wrócił, auta już nie było.
Patrol policji na jednym ze skrzyżowań w mieście zauważył skradziony samochód. Stróże prawa dal i sygnał kierowcy do zatrzymania, ale ten zignorował polecenie i wycofał auto uszkadzając inny samochód. Wtedy jeden z policjantów z patrolu postanowił skorzystać z broni służbowej i oddał kilka strzałów ostrzegawczych. Kule przestrzeliły oponę w renaulcie.
Kierowca nadal uciekał samochodem, stąd też rozpoczął się pościg, który trwał przez kilka kilometrów. Do zatrzymania renaulta doszło na terenie gminy Waśniów. Jak się okazało, za jego kierownicą siedział 27-latek.
– Badanie alkomatem wykazało, że kierowca w organizmie miał promil alkoholu ?dodaje aspirant Ewelina Wrzesień. Wraz z nim w samochodzie była też jego 28-letnia znajoma. Kobieta była trzeźwa.
?Porywacze? trafili do policyjnego aresztu. To ostrowczanie znani ostrowieckim policjantom ze swych ?dokonań?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *