W Ostrowcu Świętokrzyskim o przepustkę do Tokio

W dniach od 27-28 lutego 2021 na Pływalni Rawszczyzna odbędą się pływackie zawody Arena Grand Prix Polski.
Ostrowieckie zawody będę jedną z czterech zaplanowanych na ten rok okazji dla najlepszych pływaków do wywalczenia kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021.
Niestety wciąż trwająca pandemia i związane z nią obostrzenia narzucone na organizatorów wydarzeń powoduje, że zawody będą musiały zostać zorganizowane w szczególnych warunkach, a kibice zobaczą zmagania sportowców wyłącznie za pośrednictwem internetowej transmisji. Wideo transmisję z Pływalni Rawszczyzna będzie można śledzić na platformie YouTube, a bezpośrednie linki do kolejnych bloków zawodów będzie można znaleźć na stronach www.polswim. pl, www.rawszczyzna.mosir.ostrowiec.pl i www.megatiming.pl. Na tych samych stronach będzie można również znaleźć odnośniki do szczegółowego harmonogramu zawodów oraz zamieszczanych bezpośrednio po zakończeniu każdej z konkurencji wyników.
Miesiąc temu Polski Związek Pływacki oficjalnie wskazał, a FINA zaakceptowała jako zawody kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021 zawody Arena Grand Prix Polski w Ostrowcu Św. (27-28.02.2021), w Lublinie (27- 28.03.2021) i w Warszawie (10-11.04.2021) oraz Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie (28.04?2.05.2021). Imprezy w Ostrowcu Świętokrzyskim i Lublinie zostały zgłoszone jako zawody o charakterze otwartym dla zawodników zagranicznych i start na Pływalni Rawszczyzna zadeklarowały trzy ekipy spoza naszego kraju. W sumie w Ostrowcu Świętokrzyskim można spodziewać się startu około 700 zawodników z 90 klubów. Tyle zgłoszeń wpłynęło do organizatorów do 20 lutego (termin mija 22 lutego o godzinie 24).
Gospodarze ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? zgłosili do zawodów 30 osób. Powołania od trenerów pomarańczowo ? czarnych na ostrowieckie zawody otrzymali Dominik Bielawa, Filip Skierniewski, Julian Szeleźniak- Białkowski, Patryk Stefański, Aleks Tomaszewski, Kuba Wolski, Wiktor Rajca, Jan Lis, Adam Jackiewicz, Dawid Majsak, Adam Siembida, Kacper Borowski, Oskar Karaś, Michał Kesler, Eryk Kotwica, Mikołaj Mazan, Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz, Eryk Sojda i Miłosz Wiek oraz Julia Falfus, Gabriela Iżewska, Julia Jonaszek, Adrianna Petrykowska, Gabriela Górniak, Małgorzata Celińska, Zuzanna Kamińska, Zofia Sadlos, Alicja Sulik i Malwina Szafrańska.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *