Startuje III liga. W sobotę o godz. 13 mecz z Sokołem na boisku przy Kolejowej. KSZO z 7 nowymi piłkarzami

Już jutro piłkarze KSZO zainaugurują rundę wiosenną rozgrywek w IV grupie III ligi. O godz. 13. na boisku ze sztucznej nawierzchnią przy ulicy Kolejowej podejmować będą wicelidera tabeli, Sokoła Sieniawa. Mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności.

Sokół, prowadzony przez trenera Ryszarda Kuźmę, to wymagający przeciwnik, dlatego mecz zapowiada się interesująco.  KSZO przystąpi do niego z 7 nowymi piłkarzami w szerokiej kadrze.

Dariusz Partyka, uzdolniony młodzieżowiec, ostatnio występujący w Wisłoce Dębica, został z podkarpackiego klubu wypożyczony do czerwca 2021 roku piłkarzem KP KSZO 1929. Po tym okresie, nasz klub zyska prawo pierwokupu jego karty zawodniczej. 19-letni piłkarz trafił do Wisłoki z Avii Świdnik. Jest graczem defensywnym. Potrafi zagrać zarówno w obronie, jak i w linii pomocy. Mierzy 177 cm wzrostu. Jest wychowankiem Rzemieślnika Pilzno. Grał w zespołach juniorskich Stali Rzeszów i Wisły Kraków. Występował także w Stali Kraśnik.

Adam Nowak, 27-letni wychowanek Wisły Józefów, a ostatnio gracz drugoligowego Motoru Lublin zasilił KP KSZO 1929. Mierzący 174 cm wzrostu nowy gracz naszego klubu jest pomocnikiem. Grał w takich klubach, jak Wisła Puławy, Opolanin Opole Lubelskie, Avia Świdnik, GKS Bełchatów, Stal Kraśnik i Stal Rzeszów. Z Motorem Lublin rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. W KSZO podpisał umowę do końca czerwca 2021 roku.

Nowym piłkarzem KP KSZO 1929 będzie 26-letni Fuad Bayramov, piłkarz z Azerbejdżanu, urodzony w miejscowości Barda. Podpisał roczny kontrakt z naszym klubem. To lewonożny, mierzący 180 cm wzrostu środkowy pomocnik, który może także zagrać na pozycji defensywnego lub lewego pomocnika. Jego wartość rynkową portal transfermarkt.pl wycenia obecnie na 125 tys. euro. To były reprezentant młodzieżówki Azerbejdżanu. Występował w takich azerskich klubach, jak FK Keshla, Inter Baku, Neftchi Baku, FK Shuvalan, a ostatnio w gruzińskim Rustavi. W rozgrywkach azerskiej Premyer Liqasi i Premyer Liqasi Meisterschaftsrunde oraz gruzińskiej Crystalbet Erovnuli, a także w kwalifikacjach do Ligi Europy rozegrał w sumie 117 meczów. W sezonie 2015/2016 z ekipą Beftchi Baku rywalizował o awans do Ligi Europy m.in. z Athletic Bilbao. Na tym szczeblu rozgrywek rozegrał 11 meczów.

23-letni Mateusz Zając, to nasz z kolei nowy stoper. Jest synem trenera Jagiellonii Białystok. Wychowanek Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków grał w takich klubach, jak Nea Salamis, Wisła II Kraków, Podhale Nowy Targ, Legionovia Legionowo, Radomiak Radom, Watra Białka, Jutrzenka Giebułtów, Unia Tarnów, a ostatnio Hutnik Kraków, z którego może trafić do KSZO na zasadzie wypożyczenia.

 

KSZO zasilił także bramkarz, 24-letni Matthew Korziewicz. To piłkarz urodzony w Nowym Jorku, który występował w juniorskich drużynach Stali Rzeszów i Izolatora Boguchwała, a później w seniorskich ekipach Stali Rzeszów, Sokoła Sieniawa, a ostatnio Stali Stalowa Wola.

Do zespołu powrócił z wypożyczenia z Sokoła Ostróda Kacper Dereń.

Wrócił również do KSZO 25-letni Bartłomiej Smuczyński, wychowanek Beniaminka Stargard Gdański, były gracz Lechii Gdańsk, Kolejarza Stróże, Termaliki Nieciecza. Po rundzie jesiennej 2019/2020 opuścił nasz klub i  przeniósł się do Wieczystej Kraków. Jesienią tego roku występował w trzecioligowej Broni Radom.

Z KSZO pożegnali się natomiast tacy piłkarze, jak Mateusz Mąka – przeniósł się do Błonianki Błonie, Wojciech Trochim – grał będzie w KS Wiązownica, Dawid Chudyba (powrót do Wisły Puławy i wypożyczenie do Stali Kraśnik) i Karol Szymkowiak (wypożyczenie do Wisły Płock), Jan Imiołek (wypożyczenie do Stali Kraśnik).

Uwaga! W poniedziałkowym wydaniu Gazety Ostrowieckiej, a także na portalu ostrowiecka.pl poster zespołu i prezentacja kadry KP KSZO 1929 na rundę wiosenną sezonu 2020/2021. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Startuje III liga. W sobotę o godz. 13 mecz z Sokołem na boisku przy Kolejowej. KSZO z 7 nowymi piłkarzami

  • 27 lutego 2021 at 14:48
    Permalink

    pragnę aby drużyna była PRZEWIDYWALNA i tu prośba do kibiców patrzcie z lupą w ręku na poczynania niektórych zawodników, bo zarząd jest tylko zarządem do zwalniania trenera gdy zawodnicy robią …..

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *