Dzielnicowy uratował życie 37-latkowi

W dniu 3 marca 2021 r., kilka minut po godz. 11, st. sierż. Marcin Bis, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, otrzymał SMS-a, z którego treści wynikało, że jego nadawca chce odebrać sobie życie.

-Dzielnicowy, próbując się skontaktować z nadawcą SMS-a, jednocześnie prowadził ustalenia, kim może być ta osoba i gdzie aktualnie przebywa ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po chwili funkcjonariusz, dzięki dobremu rozpoznaniu swojego rewiru, skojarzył, pod jakim adresem może znajdować się człowiek potrzebujący pomocy. O swoich ustaleniach poinformował dyżurnego, który na miejsce wysłał mu wsparcie.

Głośne nawoływanie i pukanie do drzwi nie pomogło. Ponieważ mieszkanie znajdowało się na parterze, nie czekając dłużej policjant dostał się na balkon, skąd przez okno zauważył leżącego na łóżku mężczyznę.

-W takiej sytuacji, gdzie liczy się każda minuta postanowił siłowo dostać się do wnętrza mieszkania ?dodaje aspirant Ewelina Wrzesień. Po wejściu do środka policjant natychmiast udzielił nieprzytomnemu 37-latkowi pomocy przedmedycznej. A gdy ten odzyskał świadomość, poinformował stróża prawa, że zażył około 20 tabletek, które popił alkoholem.

Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, która zabrała 37-latka do szpitala.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *