Skuteczna gra obronna kluczem do zwycięstwa. Szczypiorniści KSZO wygrali w Kielcach z akademikami

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa  IV. *AZS UJK Kielce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 26:32 (13:17).

AZS UJK: Pyrka, Drozd ? Bernacki 1, Papaj 2, Boszczyk, Wacek 1, Stępnik 1, Szafarczyk 1, Siedlarz 2, P.Bysiak, Goliszewski 6, Sornat, Wójcik 1, Pawłowski, Zdziech 7, M.Bysiak 4. Trener: Tomasz Błaszkiewicz.

Kary: 0 min. Karne: 2/2.


KSZO: Kijewski, Piątkowski ? Grabarczyk, Chmielewski 1, Falasa 4, Tkaczyk 2, Jeżyna 4, Cukierski, Kogutowicz 2, Lazarowicz 1, Grabowski 5, Jędrzejewski 6, Włoskiewicz 7, Kowalczyk, Ćwięka, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki. Asystent trenera: Jacek Wziątek.

Kary: 4 min. Karne: 4/4.


Sędziowali: Michał Janas (Tarnów) i Marcin Wrona (Wierzchosławice). Mecz bez udziału publiczności.

Nasza drużyna zagrała tak, jak chcieliśmy. KSZO zaprezentował w Kielcach dojrzałą i urozmaiconą grę, będąc w każdym elemencie lepszym zespołem. Kluczem do sukcesu była świetna gra w obronie, dzięki której Kasper Kijewski mógł obronić wiele rzutów kieleckich akademików.

Szczypiorniści KSZO od początku spotkania prezentowali dobrą grę w obronie kierowaną przez Piotra Grabarczyka, a to przekuło się od razu na rezultat. Nasza drużyna w pierwszej połowie prowadziła różnicą kilku bramek. W 20 min. na tablicy świetlnej widniał rezultat 8:12. Podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego często wykorzystywali świetnie dysponowanego na kole Wiktora Jędrzejewskiego, ale w ostatnich dziesięciu minutach nie mylili się także w rzutach z dystansu Sebastian Włoskiewicz i Damian Falasa.

W drugiej połowie kontuzji nabawił się Grzegorz Tkaczyk, ale nasz zespół kontynuował dobrą grę obronną i jednocześnie skuteczną w ataku. W 45 min. było 20:25, a w 51 min. 22:27. W ostatnich pięciu minutach pomarańczowo-czarni prowadzili najpierw różnicą pięciu, a później sześciu bramek. Wyjątkowo nieskuteczni kielczanie, chcąc odrobić starty, grali w tej fazie meczu wysoką obroną, ale ostrowczanie zachowali sporo zimnej krwi. Na dodatek podwyższyli rezultat, powiększając tym samym rozmiary w pełni zasłużonego zwycięstwa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *