xABo w ostrowieckim kinie

Klub Tygodnika Powszechnego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do Sali kinowej w Ostrowieckim Browarze Kultury w poniedziałek 15 marca br. na specjalny pokaz filmu ?xABo: Ksiądz Boniecki?. – Wstęp na projekcję jest bezpłatny. Na seans zapraszają członkowie Klubu Tygodnika Powszechnego, którzy sami pokryli koszty licencji filmowej. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne, liczba widzów jest ograniczona do 60 osób. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc do soboty 13 marca pisząc na maila kamil.stelmasik@gmail.com. Jednocześnie prosimy o zabranie ze sobą maseczek i korzystanie z nich na czas projekcji filmowej ? informuje Kamil Stelmasik, koordynator Klubu.
Seans zaplanowano 15 marca br. o godz. 18.00 w nowej sali kinowej w Ostrowieckim Browarze Kultury dzięki współpracy z Miejskim Centrum Kultury.
-Każdy z nas nosi walizkę, która dotyczy spraw niespełnionych, niedokonanych, źle dokonanych ? mówi bohater filmu ?xABo: Ksiądz Boniecki?: filozof, redaktor, zakonnik, pielgrzym, duchowy przewodnik, czytamy w oficjalnych materiałach dystrybutora tego ważnego dokumentu.

Reżyserka filmu Aleksandra Poloczek, pokazuje ks. Adama Bonieckiego w ciągłym ruchu, w drodze. Przemieszczającego się, podróżującego od spotkania do spotkania każdym niemal środkiem transportu. Przemierza on Polskę, zawsze otwarty na drugiego człowieka, zawsze ciekawy rozmowy z nim. Bohater filmu jest solą w oku instytucji Kościoła, która zobowiązała go do milczenia (ma zakaz wypowiedzi w mediach – poza Tygodnikiem Powszechnym) po raz pierwszy w 2011 r. kiedy publicznie wyraził swoje zdanie na temat krzyża w Sejmie i lidera zespołu Behemoth ? Adama Darskiego ?Nergala?. Wówczas miała miejsce ogólnopolska akcja pn. ?Ksiądz Boniecki ma głos. (W moim domu).?

Dziś ks. Boniecki pozostaje uważnym komentatorem naszej współczesności, redaktorem ? seniorem Tygodnika Powszechnego, na łamach którego zamieszcza celne teksty. Tytuł filmu oznacza inicjały, jakich ksiądz Adam Boniecki używa w Tygodniku Powszechnym i w korespondencji z przyjaciółmi. Oprócz głównego bohatera w filmie zobaczymy prof. Bogdana de Barbaro, znanego i cenionego psychiatrę i terapeutę, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz siostrę Małgorzatę Chmielewską, szefową Fundacji ?Domy Wspólnoty Chleb Życia?. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *