Co tam na torach?

Prace związane z przebudową linii kolejowej Skarżysko-Kamienna ? Sandomierz, współfinansowanej z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia dotarły do Ostrowca Świętokrzyskiego.
– W ramach inwestycji na linii Skarżysko -Kamienna ? Sandomierz, aktualnie na terenie miasta Ostrowiec Świętokrzyskiego roboty budowlane realizowane są w rejonie mostu nad rzeką Kamienną. Prace przy budowie przyczółków dla nowej konstrukcji obiektu – informuje nas Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wcześniej na przejeździe kolejowo- drogowym na ul. Żeromskiego w Ostrowcu Św. zabudowana została nowa nawierzchnia przejazdowa i tory. Docelowo nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sygnalizacja przejazdowa i półrogatki będą automatycznie zamykać ruch drogowy na skrzyżowaniu.
Przebudowany będzie również peron wyspowy na stacji Ostrowiec Świętokrzyski, który zostanie podwyższony. Na peronie zamontowane będą płyty z pasami ostrzegawczymi dla osób niewidomych i niedowidzących, wiaty, ławki, oświetlenie i gabloty z informacją dla podróżnych. Rozpoczęcie prac na stacji jest obecnie planowane w II kwartale 2021 r.
Niestety, jak twierdzi wiele osób, prace nie rozwiążą największych bolączek towarzyszących infrastrukturze kolejowej w naszym mieście. Pozostaje problem kładki nad torami, albo punktu przeładunkowego dla firm, które korzystają z transportu kolejowego. Oddzielną kwestią wydaje się przejęcie dworca przez ostrowiecki samorząd, bowiem procedura ta już niedługo zamknie się pięcioletnim okresem. Jak na razie nie usłyszeliśmy nic poza podziałami geodezyjnymi, wycenami nieruchomości, czy warunki obrotu ze spółkami kolejowymi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *