Ósmoklasiści na egzaminie próbnym

Od godz. 9 trwał egzamin próbny ósmoklasistów. Dzisiaj uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, przed nimi jutrzejszy test z matematyki, a w piątek z języka angielskiego.

Jak informuje naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim Jan Bernard Malinowski, w szkołach gminnych do egzaminu próbnego ósmoklasisty mogło przystąpić 404 uczniów. Egzamin jest dowolny. Uczniowie nie mają obowiązku do niego przystąpić. Egzamin uczniowie piszą we wszystkich szkołach, poza SP Nr 1, w której egzamin został zorganizowany wcześniej z wykorzystaniem materiałów z Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

– Do egzaminu, zaproponowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w naszej szkole, przystąpiło 70 uczniów – mówi dyrektor PSP Nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Katarzyna Goworek. Arkusze egzaminacyjne zostały także dostosowane dla uczniów z orzeczeniem w zależności od niepełnosprawności. Uczniowie egzamin pisali w 6 salach, na różnych korytarzach i w różnych pawilonach. Przed każdą z sal posiadamy dozownik ze środkiem dezynfekującym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *