Już dwa zwycięstwa kadetek KSZO SMS w ćwierćfinałowym turnieju mistrzostw Polski

Siatkarki KSZO SMS – mistrzynie województwa świętokrzyskiego trafiły do grupy VI ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetek w Piłce Siatkowej i są gospodyniami turnieju, który rozgrywany jest w hali przy ulicy Żeromskiego.
Podopieczne trenerki Iwony Kosiorowskiej mierzą się w nim z MKS Avią Świdnik, UMKS Mikro Ełk, MKS Kalisz, KPS Czaplinek i MUKS Pasek Będzin. Awans do półfinału uzyska dwie, najlepsze drużyny ostrowieckiego turnieju.
W rywalizacji w podgrupie podopieczne Iwony Kosiorowskiej rywalizowały w podgrupie A z Avią Świdnik i Mikro Ełk. W podgrupie B stanęły naprzeciwko siebie zespoły MKS Kalisz, KPS Czaplinek i MUKS Pasek Będzin.
Młode siatkarki KSZO SMS pokonały wczoraj Avię Świdnik 3:0 (25:21, 25:13, 25:17), a dzisiaj UMKS Ełk 3:0 (25:10, 25:11, 25:13) i tym samym wygrały swoją podgrupę, awansując do czwórki najlepszych zespołów ostrowieckiego turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Kadetek w Piłce Siatkowej. Awans z zespołem ostrowieckim wywalczyły także siatkarki Avii, które dziś przed południem zwyciężyły drużynę z Ełku 3:0 (25:21, 25:21, 25:21). Aby drużyna ostrowiecka, która w finale ćwierćfinału zagra z zespołami z Kalisza i Będzina, awansowała do półfinałów MP potrzebna jej jest jeszcze jedna wygrana.
W drugiej podgrupie MKS SMS Kalisz wygrał z KPS Czaplinek 3:0 (25:8, 25:11, 25:6), a MUKS Będzin zwyciężył KPS Czaplinek 3:0 (25:12, 25:15, 25:20). W meczu SMS Kalisz – MUKS Będzin padł rezultat: (25:19, 25:8, 25:18).
Zespoły UMKS Ełk i KPS Czaplinek zajęły w swoich podgrupach trzecie miejsca i zagrają o 5 miejsce w turnieju.
Nasz zespół występuje w składzie: Karolina Stefańska, Kinga Barańska, Kaja Klepacz, Nela Wójcik, Aleksandra Ścibisz, Julia Mendyk, Emilia Piotrowska, Amelia Kos, Kaja Krawiec, Zofia Chrzanowska, Julia Jabłońska, Patrycja Kowalik, Oliwia Czechowska. Trenerzy: Iwona Kosiorowska i Rafał Dytkowski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *