W Ostrowieckim Browarze Kultury będą warsztaty projektowania odzieży

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim chce do swej oferty dołączyć warsztaty projektowania odzieży. Poprowadzi je Paulina Stefania Bździkot, projektantka odzieży z Ostrowca Świętokrzyskiego, absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych Sapu.
-Czasy są trudne w związku z pandemią koronawirusa, ale my myślimy już o tym co będzie później, z nadzieją, że życie kulturalne powróci na normalne tory – mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Jacek Kowalczyk. W Ostrowcu jest wiele zakładów odzieżowych. Mieszka też tu sporo fachowców w dziedzinie szycia oraz pasjonatów modnych ubrań. Stąd też nasza inicjatywa. Stworzymy sekcję artystyczną. Uczestnicy będą mogli nauczyć się jak projektować odzież pod okiem profesjonalistki. Chcielibyśmy po 9 kwietnia rozpocząć warsztaty projektowania odzieży. Będą to warsztaty wielopłaszczyznowe i to nas będzie wyróżniać w województwie świętokrzyskim. Tego typu zajęcia kształtują kreatywność, wrażliwość na piękno i artyzm. Będą to warsztaty dla każdej grupy wiekowej.
Paulina Stefania Bździkot to finalistka Cracow Fashion Week, finalistka Off Fashion Kielce, zwyciężczyni konkursu ?Projektanci na wybiegu? Kraków; współtwórczyni Festiwalu Sztuki Współczesnej Foca. Tworzyła ubrania  dla takich marek modowych jak: Greenpoint, House, Reserved, Reporter Young, Mohito, Quiosque. Sama tworzy ubrania jako Paulina Stefania.

-Serdecznie zapraszam na warsztaty i bardzo się cieszę, że w Ostrowcu będzie rozwijana kreatywność – mówi Paulina Bździkot. ? Będziemy uczyć się projektowania, robienia wykrojów, szycia oraz tego jak skompletować kolekcję odzieżową. Podczas spotkani będziemy rozmawiać o stylistyce, o tym jak się ubierać czy jak dobierać kolory. Mam nadzieję, że niebawem rozpoczniemy te warsztaty.
Na zajęciach będzie też szansa na zapoznanie się z różnego rodzaju materiałami.
– Bardzo popularne stają się kolekcje recyclingowe – mówi Paulina Bździkot. Taką też tworzyłam dla firmy Mohito. Na warsztatach nauczymy się też przerabiać starą odzież.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach projektowania odzieży winny kontaktować się z Miejskim Centrum Kultury za pomocą facebookowego profilu instytucji
lub telefonicznie 41 247 65 80 . 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *