Pomóżmy Eryczce!

Eryka jest mieszkanką naszego miasta. Urodziła się z bardzo rzadką wadą nóżki. Fundacja ?Bo w nas jest moc? zbiera obecnie środki na operację i proces wydłużania nóżki, który powinien odbyć się w maju.

Dotychczas udało się uzbierać kwotę 107 tys. zł. Potrzebnych jest natomiast na zabieg 250 tys.
Trzyletnia Eryka wraz ze swoją siostrą bliźniaczką mieszka w Ostrowcu Świętokrzyskim. Już w pierwszych badaniach kontrolnych podczas USG wykryto nieprawidłowość w budowie nóżki jednej z dziewczynek. Hemimelia strzałkowa, to bardzo rzadka wada nóżki. Oznacza, że w prawej nóżce dziecka brakuje całkowicie kości strzałkowej, kość piszczelowa jest skrócona i wygięta, co powoduje deformację stopy. W tym momencie życia skrót wynosi około 15 cm. Stópka jest mocno zdeformowana i posiada tylko trzy paluszki. Jeszcze kilka lat temu lekarze proponowali w takich przypadkach amputację? kalectwo na całe życie.


Dziś jest nadzieja, że po kosztownym i wieloletnim leczeniu Eryczka stanie na ?własną nogę?. Eryczka już jest po pierwszej operacji. 30 sierpnia trafi ła na stół operacyjny w Paley European 
Institute, który powstał w Warszawie. Operacja polegała na rekonstrukcji stopy oraz przycięciu i wyprostowaniu piszczeli. To jednak nie koniec walki o zdrowie i sprawność.
Erykę czeka operacja kolana i pierwsze wydłużanie nogi o 5 centymetrów. Kość zostanie przecięta i przez pół roku dziewczynka będzie miała założony specjalny aparat do wydłużania. W miejscu przecięcia odbudowuje się chrząstka, która kostnieje. Podczas wydłużania Eryczka codziennie będzie rehabilitowana w celu wzmocnienia mięśni, stawów oraz będzie uczona prawidłowego chodu po operacji. Niestety wydłużanie trzeba będzie powtarzać co 3-4 lata aż do zakończenia procesu wzrostu przez dziecko. Operacja powinna odbyć się już w maju, lecz jej koszt to 250 tys. zł. To ogromna suma, której rodzice Eryczki nie mają.


Fundacja ?Bo w nas jest moc? prowadzi zbiórkę funduszy na leczenie małej Eryczki. Pieniążki można wpłacać online na zbiórkę założoną przez Fundację https://pomagam.pl/fundacjadlaeryki lub wesprzeć leczenie Eryki przelewem tradycyjnym:
Fundacja Bo w nas jest moc; ul. Żurawinowa 2; 27-400 Ostrowiec Św.
Numer w Pekao S.A.: 70 1240 5035 1111 0010 9446 2895; IIBAN: PL + numer rachunku (do wpłat zagranicznych) SWIFT/BIC: PKOPPLPW,

tytułem: Darowizna dla Eryki.
Dla Eryki prowadzone są również licytacje charytatywne w mediach społecznościowych FB w grupie ?Fundacja Bo w nas jest moc – licytacje dla Eryczki. Pomaganie przez licytowanie to prosty i fajny sposób na pomoc małej Eryce.
Fundacja Bo w nas jest moc zbiera również grosiki dla Eryczki, które można dostarczać do biura Fundacji Rynek 10 w każdy dzień roboczy w godz. 11.00-14.00. W razie jakichkolwiek pytań zaprasza do kontaktu z Fundacją pod nr tel. 667-058-663. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.