Poszło o 30 złotych i paczkę chipsów

W dniu 28 marca 2021 r., kilka minut po godz. 18, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Sienkiewicza, do 17-latka podeszło dwóch młodych chłopaków. Jeden z nich uderzył go w głowę, natomiast drugi z napastników grożąc pobiciem zażądał wydania pieniędzy.

-Przestraszony 17-latek, obawiając się o swoje zdrowie, wydał napastnikom pieniądze w kwocie 30 złotych i paczkę chipsów o wartości ok. 5 złotych ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mundurowi posiadając rysopis sprawców zdarzenia rozpoznali na ulicy sprawców rozboju i zatrzymali ich po krótkim pościgu. Byli to dwaj nieletni w wieku 14 i 16 lat. Badanie alkomatem wykazało, że młodszy ze sprawców miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, a starszy od niego o dwa lata kolega ponad promil.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że ci sami sprawcy przed dokonanym rozbojem dopuścili się na ul. Kochanowskiego kradzieży zuchwałej. Ich łupem padły pieniądze w kwocie 10 złotych na szkodę innego 14-latka.

14 i 16-latek, sprawcy czynu karalnego, noc spędzili w Policyjnej Izbie Dziecka, a potem zostali przesłuchani. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *