Ciężarówka w złym stanie technicznym. Wystrzeliła opona z naczepy

We Włostowie koło Opatowa funkcjonariusze świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli zestaw ciężarowy należący do polskiej firmy transportowej.

Gdy ciężarówka zjeżdżała z drogi na parking wystrzeliła jedna z opon naczepy. Kontrola stanu technicznego potwierdziła liczne usterki. Naczepa nie miała ważnych badań technicznych. Stwierdzono też pękniętą tarczę hamulcową przy jednym z jej kół i nadmiernie zużyte ogumienie. Nie lepszy był stan techniczny ciągnika siodłowego. Z pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne. Natomiast kierowca nie zabezpieczył przewożonych stalowych elementów, choć w naczepie były pasy mocujące. Został ukarany mandatami na kwotę 500 złotych.
Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu i wydaniem zakazu dalszej jazdy do czasu naprawy usterek. Za dopuszczenie do ruchu ciężarówki z usterkami zagrażającymi bezpieczeństwu, odpowiedzialność finansowa grozi przewoźnikowi i zarządzającym transportem w przedsiębiorstwie. Wobec nich wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *