Gdzie najłatwiej pożyczyć pieniądze przez Internet?

Planujesz mały remont i potrzebujesz gotówki, a może pralka odmówiła właśnie posłuszeństwa i niezbędny jest zakup nowej? Kiedy na koncie brakuje środków, a do kolejnej wypłaty jeszcze daleko jedną z możliwości jest sięgnięcie po pożyczkę. W dobie internetu w wielu bankach i firmach pożyczkowych cały proces jej uzyskania możemy przeprowadzić online. Gdzie najłatwiej pożyczyć pieniądze przez internet? Spróbujmy znaleźć odpowiedź.

Łatwa pożyczka nie oznacza najlepsza pożyczka

Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą. Dotyczy to również wyboru pożyczki. Bez względu na to, jak bardzo potrzebujemy gotówki, warto poświęcić chwilę na porównanie kilku ofert. Pamiętajmy, że pożyczone pieniądze zazwyczaj kosztują. Sprawmy zatem, aby były jak najtańsze. W przeciwnym razie to właśnie wysokie koszty mogą skutecznie zniwelować radość z dokonanego z pomocą pożyczki remontu czy zakupu wspomnianej już pralki.

Gdzie szukać pożyczek?

Opcje mamy zazwyczaj dwie. Pierwsza to odwiedziny stron internetowych banków lub firm pożyczkowych i zapoznawanie się z każdą z ofert z osobna. Druga, o wiele rozsądniejsza to skorzystanie z porównywarek pożyczek, które w jednym miejscu agregują kilkanaście aktualnych ofert. Porównywarki obejmują zarówno oferty banków, jak i parabanków. Ostateczny wybór zależy tak naprawdę od nas, a dokładniej od naszej sytuacji finansowej. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się wnioskowanie o pożyczkę tam gdzie jest ona najkorzystniejsza pod względem kosztów. Dopiero, jeśli spotkamy się z odmową np. w banku, należy skupić się na innych opcjach.

Co wybrać bank czy firmę pożyczkową?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby i możliwości. Jeśli potrzebujemy szybko 2000 zł, chwilówka online wydaje się idealnym rozwiązaniem. Większość firm pożyczkowych obiecuje, że cały proces od złożenia wniosku do otrzymania środków na konto wyniesie nie więcej niż godzinę. Z drugiej strony, jeśli jesteśmy klientami banku X, warto sprawdzić, czy ma on w ofercie pożyczkę online na wspomniane 2000 zł. Jeśli tak, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z niej skorzystać. W obu przypadkach dobrze jest porównać koszty obu pożyczek i wybrać korzystniejszą.

Darmowa pożyczka to dobra opcja

W dobie silnej konkurencji firmy pożyczkowe starają się różnymi sposobami pozyskać klientów. Jednym z najskuteczniejszych argumentów, który od zawsze przynosi efekty jest wprowadzanie zachęt np. w postaci darmowej pierwszej pożyczki. Celem takiej oferty jest sprawienie, aby klienci wybrali firmę X. Tym samym rośnie szansa, iż przy okazji poszukiwań kolejnej pożyczki w pierwszej kolejności zwrócą się do już wcześniej znanej firmy. Korzyści odnoszą zatem obie strony, ale długofalowo to firma pożyczkowa może liczyć na pozyskanie powracającego klienta, który w dobie konkurencji jest szczególnie cenny.

Z weryfikacją w bazach dłużników lub bez?

Jednym z kluczowych kryteriów do otrzymania pożyczki w banku jest dobra historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej. Parabanki patrzą na te kwestie nieco łagodniej, co nie oznacza wcale, że nie sprawdzają swoich klientów. Z myślą o osobach, które wiedzą, że mogą mieć problemy z tego tytułu firmy pożyczkowe dzielą niejako swoje oferty na te z i bez weryfikacji. Jest to szczególnie dobrze widoczne na stronach porównywarek.
Oznaczając opcję ?bez weryfikacji? otrzymamy o wiele mniejszy wybór pożyczek. Nikogo nie powinno również zdziwić, iż część z takich pożyczek będzie nieco droższa od pozostałych. To cena na podwyższone ryzyko, które ponosi pożyczkodawca. Z drugiej strony, dla klienta to często jedyna możliwość, aby pożyczkę otrzymać.

Kto ma większe szanse na uzyskanie pożyczki?

Wiemy już gdzie warto wnioskować, aby otrzymać pożyczkę. Spróbujmy się teraz zastanowić, kto ma większe szanse na uzyskanie pożyczki i czy możemy mieć jakiś wpływ na zwiększenie swoich szans? Banki i firmy pożyczkowe tworzą tzw. profil idealnego klienta. W praktyce jednak takich idealnych klientów jest stosunkowo niewielu. Zdając sobie z tego sprawą obie strony ? pożyczkodawca i klient muszą się niejako do siebie dopasować.
O ile na niektóre kryteria, jak wiek, nie mamy wpływu, to na stan swojego zadłużenia, ilość posiadanych zobowiązań już tak. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że zadłużone karty kredytowe, debet na koncie mogą negatywnie wpływać na naszą ocenę wypłacalności. Jedną z pierwszych rzeczy, o którą warto zawczasu zadbać to właśnie przyjrzenie się swoim zobowiązaniom. W przypadku pożyczki online mają one może mniejsze znaczenie, gdyż opiewają one na stosunkowo niewielkie kwoty, ale planując zaciągnięcie np. kredytu hipotecznego wskazane jest wręcz zamknięcie kart kredytowych i spłatę innych mniejszych zobowiązań.

Czy istnieje coś takiego jak pożyczka ze 100% przyznawalnością?

Bywa, iż podczas poszukiwań pożyczki natrafimy na oferty typu: ?Pożyczka z gwarancją otrzymania?.
Czy warto zwracać na nie uwagę? Pytamy o to eksperta firmy VIVUS. W zdecydowanej większości przypadków tego typu oferty mają raczej na celu zwrócenie naszej uwagi. Dopiero kiedy przychodzi do składania wniosku na jaw wychodzą dodatkowe wymogi np. konieczność posiadania gwaranta lub zabezpieczenie w postaci cesji na samochodzie klienta. Jak wiadomo, takie wymogi całkowicie zmieniają jednak obraz pożyczki, i w ostateczności procent pozytywnie rozpatrzonych wniosków jest o wiele niższy niż obiecane 100%. Kryteria przyznawalności pożyczek są różne w poszczególnych firmach. Jeśli dodamy do tego fakt, iż każdy klient znajduje się w innej sytuacji, chociażby finansowej trudno mówić o gwarancji przyznania pożyczki w innych kategoriach jak marketingowych.

Podsumowując, planując zaciągnąć pożyczkę nie mamy, aż tak wielu opcji jak mogłoby się wydawać. Każda z nich ma swoje zalety i wady. Pożyczki są produktem, który rozsądnie używany może być pomocny. Musimy jednak uważać na przekredytowania i co za tym idzie, nadmierne zadłużenie. Dlatego, zanim podejmiemy jakiekolwiek wiążące decyzje poszukajmy najtańszych rozwiązań i pilnujmy, aby spłacić całość zobowiązań na czas.

Materiał zrealizowany we współpracy z firmą udzielającą pożyczek pozabankowych VIVUS Finance Sp. z o.o.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.