Elkom Trade chce sprzedać swą obecną siedzibę. Kiedy przeprowadzka?

Przed kilkoma dniami na portalach specjalizujących się w sprzedaży nieruchomości pojawiły się anonse dotyczące chęci zbycia przez spółkę Elkom Trade swej obecnej siedziby w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jest to efekt planowanej przeprowadzki firmy do nowej lokalizacji w Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym.
– Sprzedam działki pod inwestycję o łącznej powierzchni 45.065 m kw. Działka zlokalizowana w centrum miasta, około 900 m od rynku, przy ul. Targowej- czytamy w anonsie. Znakomicie zlokalizowana logistycznie ? w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej. Prawo użytkowania wieczystego ustanowione do dnia 22.01.2100 r. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Ostrowiec wskazuje powyższe tereny jako obszary ekstensywnej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z usługami. Rodzaj i klasa użytku gruntowego: Bi ? inne tereny zabudowane.
Cena nieruchomości została skalkulowana na 4,5 mln złotych. Jak czytamy w anonsie, teren można zagospodarować na trzy sposoby. Może tu powstać osiedle mieszkaniowe wielorodzinne o powierzchni użytkowej mieszkalnej 62.081 m kw. W tym rozwiązaniu wydana została przez organ decyzja o warunkach zabudowy. Inny sposób zagospodarowania terenu to zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Tu atutem jest możliwy dostęp wszystkich działek do drogi publicznej, a bezpośredni dostęp do mediów. Trzeci sposób zagospodarowania oferowanego obszaru to zabudowa przemysłowa . Istnieje możliwość rozbudowy istniejących hal.
Na sprzedawanym obszarze nieruchomości znajduje się budynek biurowo ? usługowy o powierzchni niema l./600 m kw. wraz z wyposażeniem do wykorzystania od zaraz.

– Ogłoszenie oczywiście ma związek z przeprowadzką do nowej lokalizacji- odpowiada lakonicznie Marta Jackiewicz z Elkom Trade. Już w roku 2019 prezes Elkom Trade Tomasz Piersa na naszych
łamach zapowiadał o poszukiwaniu nabywcy na obecne treny firmy. Mówił wówczas, że obszary przy ulicy Targowej powinny zostać zagospodarowane na cele mieszkaniowe.

Jedna z koncepcji zakładała budowę czterech 6-kondygnacyjnych bloków z garażami podziemnymi, miejscami postojowymi oraz dodatkowymi udogodnieniami w postaci placów zabaw, pawilonów handlowo ?usługowych do obsługi osiedla i okolicy, pomieszczeń biurowych, itd.

? Na potrzeby przyszłego, potencjalnego inwestora chcemy przygotować ten teren, tak aby jego funkcjonalność korespondowała z otoczeniem, jakim jest zabudowa mieszkaniowa. Zdajemy sobie sprawę, że obecne przeznaczenie działek ? teren przemysłowy, powoduje pewne uciążliwości w najbliższej okolicy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, jak i zdrowemu rozsądkowi, podejmujemy próby diametralnej zmiany zagospodarowania tego obszaru ? mówił nam prezes Tomasz Piersa.
Przypomnijmy, że Elkom Trade w 2018 roku nabył kompleks terenów inwestycyjnych od Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Przy ulicy Przemysłowej powstała nowa hala, w której miały zostać zamontowane nowe maszyny. Łączny koszt tej inwestycji szacowano na 18 mln zł.
Pierwotnie Elkom Trade zapowiadał, że firma uruchomi swą działalność w nowej lokalizacji w listopadzie 2019 roku. Później poinformowano, że z niedających się wcześniej przewidzieć przyczyn technicznych, przesunięto uruchomienie na drugą połowę 2000 roku. Tymczasem do dziś firma nie przeprowadziła się do nowej lokalizacji. Choć o przyczyny opóźnienia pytaliśmy wielokrotnie, nie uzyskaliśmy informacji w tej sprawie. Ostatnio dotarła do nas jedynie wiadomość, że otrzymamy ją nieco później.

Jak widzimy na stronie internetowej i mediach społecznościowych, Elkom Trade obok finalizacji prac przy ulicy Przemysłowej, inwestuje w nowy park maszynowy. Firma chwali się m.in. numerycznie sterowaną maszyną do gięcie drutu w trzech wymiarach. Daje ona wiele możliwości naszej firmie, m.in.: pozwala wykonywać skomplikowane kształty drutów, poprawia jakość produkowanych wyrobów czy też optymalizuje proces produkcyjny.
– Jako firma zajmująca się optymalizacją procesów logistycznych zwracamy szczególną uwagę na optymalizację procesów wewnętrznych. Dzięki nowej maszynie oszczędzamy pieniądze, czas naszych pracowników i miejsce na hali produkcyjnej. Ponadto daje nam ona nowe możliwości ? możemy ją wykorzystać do produkcji nowych udoskonalonych wyborów bez konieczności produkcji kosztownych i skomplikowanych tłoczników do pras – mówi Tomasz Jarosz ? dyrektor ds. inwestycji Elkom Trade S.A. Maszyna jest obecnie w fazie testów i wdrożeń, jednak wierzymy, że dzięki zakupionej maszynie staniemy się bardziej elastyczni oraz będziemy w stanie produkować szybciej i więcej nowych ulepszonych wyrobów .
Warto wiedzieć, że Elkom Trade wysyła swoje wyroby do ponad 100 krajów, w Europie, Azji, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w obu Amerykach. Wyróżnia się w branży obróbki metalu, produkując najwyższej jakości pojemniki magazynowe z drutu, rollkontenery, stojaki, stelaże. Jest pierwszym polskim producentem systemów klatkowych do hodowli kur niosek i przepiórek według własnego projektu. W swojej ofercie posiada również meble sklepowe, warsztatowe, ekspozycyjne. Produkty sprzedaje klientom różnych branż, m.in. przetwórstwa tworzyw sztucznych, winiarstwa, motoryzacyjnej, rolnictwa, hodowli, budownictwa, przemysłu spożywczego, tekstylnego, chemii gospodarczej, kosmetycznej.
fot. Elkom Trade

Print Friendly, PDF & Email