Dramatyczny mecz waterpolistów KSZO z Alfą. Przegrali po serii rzutów karnych?

*Alfa Gorzów Wielkopolski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 15:15 (3:1, 4:4, 4:6, 4:4) <19:18>, w rzutach karnych 4:3.

Bramki dla KSZO: Skaliński 2, Woźniak 2, Nadbrzuchowski 3, Krakowiak 9, Staniszewski 2.

W pierwszym swym meczu II rundy kwalifikacyjnej mistrzostw Polski juniorów waterpoliści KSZO, po dramatycznym meczu, ulegli w rzutach karnych gorzowskiej Alfie.

Podopieczni trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego nie najlepiej rozpoczęli spotkanie. Po I kwarcie przegrywali 1:3, a po drugiej 5:7, choć akurat tę część meczu zremisowali 4:4. Na szczęście obudzili się w trzeciej kwarcie, którą wygrali 6:4 i doprowadzili do remisu 11:11.

Emocje sięgnęły zenitu w ostatniej kwarcie. Pomarańczowo-czarni prowadzili w niej 13:12, 14:13, ale dwa, nieudane ataki spowodowały, że na 8 sekund przed końcową syreną  przegrywali 14:15. Bohaterem został nasz bramkarz, Jan Skaliński który w ataku pozycyjnym wykorzystał siłę swego rzutu i doprowadził do wyrównania ku zupełnemu zaskoczeniu broniącej tytułu mistrzowskiego Alfy.

Niestety, w serii rzutów karnych naszemu bramkarzowi nie udało się obronić ani jednego rzutu rywali. Na dodatek, ani Kacper Nadbrzuchowski, ani Maksymilian Krakowiak nie pokonali w tej loterii rzutowej golkipera Alfy i w ten sposób ostrowczanie ostatecznie musieli przełknąć gorzką pigułkę przegranej?

W meczu otwarcia ostrowieckiego turnieju UKS Neptun Uniwersytet Łódzki uległ UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa 6:15 (1:2, 1:2, 0:6, 4:5).