Dodatkowy punkt szczepień w Centrum Kształcenia Ustawicznego

Trwają przygotowania do uruchomienia dodatkowego punktu szczepień dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego.
To odpowiedź na rządowe zapowiedzi zwiększenia dostaw szczepionek przeciw Covid ?19. Zgodnie z wytycznymi nowe Punkty Szczepień Masowych powinny być tworzone przez samorządy w uzgodnieniu z wojewodami. Z prośbą o dokonanie analizy w zakresie utworzenia dodatkowych punków szczepień do Marzeny Dębniak, starosty ostrowieckiego zwrócił się wojewoda świętokrzyski. Stąd też we współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski został wskazany budynek Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Sandomierskiej 26. Jak przyznaje starosta, M. Dębniak, jest to obiekt spełniający wszystkie warunki w zakresie Punktu Szczepień Masowych.
-Propozycja utworzenia w CKU takiego punktu, to kolejny przykład dobrej współpracy z miastem i prezydentem Jarosławem Górczyńskim, za co bardzo dziękuję. Nie wiemy jak będzie wyglądała sytuacja po 18 kwietnia. Być może młodzież powróci do szkół. Ponadto zbliżające się egzaminy maturalne ograniczają możliwości stworzenia takiego miejsca w naszych budynkach szkolnych. Obiekt w CKU spełnia wszystkie warunki ? duża powierzchnia, osobne wejścia, duży parking, co zapewnia płynność i bezpieczeństwo przebiegu akcji szczepień masowych ? przyznaje starosta Marzena Dębniak.
Jak mówi prezydent Jarosław Górczyński, obiekt pozwala na usytuowanie czterech, osobnych stanowisk do szczepień, w których praca będzie odby wać się równolegle. Pacjenci będą mogli przemieszczać się bezkolizyjnie, korzystając z dwóch osobnych wejść i wyjść z budynku. Osobne wejście będzie także dedykowane personelowi medycznemu. Duża powierzchnia umożliwia także zachowanie obowiązującej odległości.
Zespoły szczepienne będzie tworzył personel medyczny ostrowieckiego szpitala, z pielęgniarką koordynującą, Teresą Kutwin. Wszystkie działania medyczne, związane z dostarczeniem szczepionek, ich przechowywaniem i dawkowaniem będą należały do personelu szpitala. Jak przyznał dr Adam Karolik, zastępca dyrektora ds. medycznych ostrowieckiej lecznicy, obecny przyszpitalny punkt szczepień, przy aktualnych dostawach dawek, nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Jednak przy zapowiadanych zwiększeniach ilości szczepionek i szczepieniu masowym nie spełni tej roli.
Włodarze powiatu ostrowieckiego i miasta deklarują wsparcie techniczne i logistyczne masowego punktu szczepień w postaci sprzętu komputerowego oraz obsługi sekretarskiej. Sytuacja jest dy namiczna. W pierwszych zapowiedziach punkty masowe miały ruszyć po 19 kwietnia. Z ostatnich relacji rządowych wynika, że będzie to po 27 kwietnia. Wszystkie działania uzależnione są od dostaw szczepionek. Starosta M. Dębniak nie wyklucza wskazania drugiego dodatkowego punktu szczepień masowych. Jednak jak wyjaśnia, wszystko będzie zależało od ilości dostaw oraz liczby mieszkańców chętnych do przyjęcia szczepionki przeciw Covid ?19.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Dodatkowy punkt szczepień w Centrum Kształcenia Ustawicznego

  • 13 kwietnia 2021 at 08:30
    Permalink

    Dobra decyzja w sprawie wyprowadzenia punktu szczepień ze Szpitala – mam jednak pytanie : dlaczego szary obywatel nie jest w stanie dodzwonić się telefonicznie do naszego szpitala ?? Po wybraniu numeru telefonu słyszymy kilkukrotnie w słuchawce żeby czekać na połączenie lecz po kilkunastu sekundach jest sygnał zajętości numeru.
    Czy nie jest to oznaka lekceważenia pacjenta ? Przecież z tego powodu wielu ludzi osobiście udaje się do Szpitala w celu uzyskania odpowiedzi na swoje ważne pytania czy żeby uzyskać informację od człowieka a nie automatu z nagranym tekstem a więc naraża się na zakażenie bo gdzie jak gdzie ale w tym środowisku jest chyba największe skupienie wszelkich zarazków.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *