Wybór materacy do spania w Ostrowcu Świętokrzyskim – jaki będzie najlepszy?

Statystyczny Polak spędza w łóżku 8 godzin dziennie. To całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że doba ma 24 godziny. Podczas snu organizm każdego z nas regeneruje się i przygotowuje się do działań, których podejmie się kolejnego dnia. Jednakże, aby nocny odpoczynek przyniósł oczekiwane efekty bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materaca. Zobacz jaki materac będzie dla Ciebie najlepszy.

Rodzaje materacy

Większość klientów udających się do sklepu po materac wie tylko tyle, że materac może być twardy lub miękki. Warto jednak wiedzieć, że te dwa przymiotniki nie opisują w pełni wszystkich cech materacy dostępnych obecnie w sprzedaży. Dlatego też, zanim wybierzesz się na zakupy najpierw musisz zdobyć podstawową wiedzę na temat materacy, aby wybrać model idealny dla siebie.

Twardość materaca

Zasadniczo materace występują w czterech stopniach twardości. Najczęściej są oznaczane symbolami od H1 (materace najbardziej miękkie) do H4 (materace bardzo twarde). Zdarza się jednak, że w sklepach, zwłaszcza internetowych, do opisu twardości wykorzystane są słowa lub cyfry. Jednakże niezależnie od formy opisu, wyróżnione są 4 poziomy twardości.

Materace dwustronne

Każdy materac dostępny w sklepie ma dwie strony. Jednak coraz częściej produkowane są modele, w których jedna strona materaca jest miękka a druga twarda. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy nie do końca są przekonani czy wolą miękkie czy twarde posłanie. Ponadto materac kupuje się zazwyczaj na wiele lat a w tym czasie mogą zmienić się preferencje użytkownika. Osoby zainteresowane materacami dwustronnymi powinny obejrzeć materace w sklepie Materaceostrow.pl. Można tam zapoznać się m.in. z materacem hybrydowym Hilding Electro.

Materace w Ostrowcu Świętokrzyskim ? jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Budowa materaca

Materace dostępne w sklepach różnią się od siebie nie tylko twardością ale również budową. Można to zauważyć przeglądając materace w sklepie Materacelubin.pl. Obecnie jednymi z najpopularniejszych są materace piankowe. W zależności od rodzaju wykorzystanej do ich produkcji pianki poszczególne modele mają różne właściwości. Aby się o tym przekonać warto porównać chociażby materace firmy Hilding Rumba i Salsa. Nieco inne właściwości mają materace sprężynowe i kieszeniowe. Podstawą obu tych rodzajów materacy są sprężyny, choć każdy z nich zbudowany jest nieco inaczej.

Eko materace

W sklepach można także kupić materace ekologiczne. Posiadają one wypełnienie z włókien roślinnych. Najczęściej we wnętrzu materaca znajduje się włókno kokosowe. Materace z wypełnieniem naturalnym należą do twardych. Trzeba o nie szczególnie dbać, aby wypełnienie było zawsze w dobrym stanie. Niestety, jest ono narażone bardziej niż inne, m.in. na wilgoć.

Wybór materaca dla siebie nie jest prosty. W sklepach dostępnych jest wiele modeli, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Wybierając zbyt twardy materac możesz mieć problemy ze spokojnym snem, zbyt miękki materac może powodować bóle mięśni po przespanej nocy. O tym jak dobrać idealny materac wypowiadają się m.in. specjaliści na łamach serwisu zdrowykregoslup.pl, gdzie warto zajrzeć przed dokonaniem zakupu materaca.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *