Rozmowa z Tomaszem Kosińskim nie tylko o erotycznym życiu Słowian

Tomasz Kosiński, autor książek o dawnej Słowiańszczyźnie będzie gościem niedzielnej odsłony cyklu Miejskiego Centrum Kultury ?Pasja do podróży czy podróż do pasji??.
Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM 18 kwietnia o godz. 12.
Tomasz Kosiński to kielczanin urodzony w 1970 roku. Z wykształcenia politolog, z zamiłowania historyk, etnolog, podróżnik i słowianofil. Uczeń prof. Andrzeja Wiercińskiego, antropologa kultury. Zwolennik metody Bronisława Malinowskiego. Popularyzator idei regionalizmu i dawnej Słowiańszczyzny. Wydawca, redaktor, publicysta. Autor książek ?Rodowód Słowian? (Bellona 2017), ?Słowiańskie skarby. Tajemnice zabytków runicznych z Retry? (Bellona 2018), ?Runy słowiańskie? (Bellona 2019), które cieszyły się dużym powodzeniem. Wykładowca akademicki (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach). Aktywny społecznik, organizator imprez kulturalnych, wypraw i szkoleń. Pasjonat aktywnej i świadomej turystyki, licencjonowany pilot wycieczek zagranicznych, zwiedził ponad 100 krajów świata na 6 kontynentach. Zna dobrze kilka języków obcych. Obecnie czasowo mieszka na Filipinach, gdzie buduje ekodomki na wynajem zgodnie z ideą życia blisko natury.

Życie erotyczne Słowian – Tomasz J. Kosiński
Wraz z wiosennym przylotem bocianów do Polski i otwarciem się macicy Ziemi ukazała się szósta książka Tomasza J. Kosińskiego o Słowiańszczyźnie pt. ?Życie erotyczne Słowian?. To przewodnik po obyczajach seksualnych naszych przodków, kulturze miłosnej, obrzędach, zabiegach i kulcie płodności. Z pewnością nie jest to ?Słowiańska Kamasutra?, choć i o praktykach seksualnych jest tu także mowa. Trzy kolejne książki autora są w przygotowaniu do wydania w najbliższym czasie. Ta płodność twórcza, zdaniem pisarza, to efekt pandemii, która sprzyja czytaniu i pisaniu. Miłej lektury. Zamówienia na ww. pozycję można już składać w księgarniach internetowych, np. Świata Książki, Empiku czy Livro.

– Pisanie książek to moja pasja – mówi o sobie. Zawodowo zajmuję się natomiast nadzorem i rozwojem wybudowanego przeze mnie niedawno ośrodka wypoczynkowego na Filipinach. W wolnych chwilach podróżuję po świecie, nurkuję, leżakuję. Wychowuję też wraz z moją partnerką Joanną 6- letniego syna Jasia.(?) Ktoś niedawno zarzucał mi, że jestem człowiekiem znikąd, który się dorwał do pisania książek o Słowianach, by zarobić kasę, bo to teraz modne. Tak się składa, że Słowiańszczyzną interesuję się od najdawnieszych czasów, a jej propagowaniem zajmuję się aktywnie od jakichś 20 lat. Organizowałem wiele słowiańskich imprez i inicjatyw kulturalnych, jak ?Festiwal Kultury Słowiańskiej? SLAVIA, Świętojanki, Osada Słowiańska, Kamienne Kręgi, projekt sieciowy nagrodzony certyfi katem PARP ?Świętokrzyskie Dni Kupały?. Wydawałem i redagowałem przez kilka lat miesięcznik/kwartalnik edukacyjno-krajoznawczy ?Nasza Baba Jaga? i kwartalnik ?Dedal?, którego jeden numer w 2008 roku w całości był poświęcony kulturze słowiańskiej, kiedy jeszcze nie była ona tak modna jak dziś. Miałem też swoją agencję wydawniczą, która przez wiele lat zajmowała się wydawaniem publikacji regionalnych, których kilkanaście przygotowywałem jako redaktor prowadzący.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *