Opatowscy kryminalni zatrzymali dwóch posiadaczy narkotyków

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego opatowskiej komendy na terenie gminy Ożarów ujawnili 17-latka, który posiadał przy sobie porcję amfetaminy. Jak podała mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna ?Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie, podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli dodatkowo 18 gramów białego proszku, 8 tabletek ekstazy, dwie wagi elektroniczne i młynek. Ustalono również, że młody człowiek udzielił narkotyków kilkunastu innym osobom.

Następnej nocy opatowscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Zawichost, przy którym ujawnili 1,5 grama białego proszku, a podczas przeszukania jego domu kolejne zawiniątko z tą samą substancją. Okazało się, że to amfetamina. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ten również udzielał środków odurzających innym osobom.

Prokurator Rejonowy w Opatowie wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczeń majątkowych. O dalszym ich losie zdecyduje Sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast udzielanie narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *