Podejście producentów okien PCV do jakości

Nikogo w czasach obecnych nie dziwi to, że producenci okien PCV lub okien PVC dążą do tego by ich produkty były możliwie jak najtańszymi. Mowa tu dokładnie o tym, że ludzie, którzy wymieniają stare okna na te nowe z tworzywa szukają głównie opcji najtańszej i dlatego zazwyczaj wygrywają okna PCV, bo są one jedną z najtańszych opcji. Natomiast producenci kombinują co by zrobić, by dany model okna był jeszcze tańszym. Do wytworzenia danego modelu okna można użyć mniej tworzywa, jeśli chodzi o te profile z tworzywa, czyli można je odchudzić o te pół milimetra. Dzięki temu okna staną się i tańszymi i nieco lżejszymi, bo z tej samej ilości granulatu tworzywa stworzy się więcej ram okiennych, choć te ramy staną się też bardziej podatnymi na wypaczenie.

Parametr ceny

W obecnych czasach nikogo nie dziwi to, że parametr ceny jest tym najistotniejszym i dlatego nawet okna PCV wyciągnięte z rozbieranego budynku maja też swoją wartość, o ile udało się je wyciągnąć bez uszkodzenia lub tylko z tymi niewielkimi uszkodzeniami. Te typowe modele z drugiej ręki nie są wiele wartymi, choć i tak niektórzy je zakupią. Znacznie bardziej wartościowymi są te okna sklepowe, czyli spore modele o wymiarach dwa na dwa metry. Ona także swoje ważą i zdemontowanie ich bez uszkodzeń to nie łatwa sprawa, choć wielu ludzi twierdzi, że na tego typu oknach da się zarobić i to sporo, bo nie łatwo o używane okna wystawowe w stanie akuratnym. Cena odgrywa też kluczową rolę dla producenta okien aluminiowych lub okien PVC. Mowa tu dokładnie, że producenci niemal nieustannie szukają tych tańszych opcji, jeśli chodzi o tworzywo w formie granulatu. Tańszy dostawca to w tym konkretnym przypadku obniżenie kosztu produkcji i możliwość sprzedawania gotowych okien taniej, czyli wygrywanie tej rywalizacji cenowej z konkurencją, a tu właśnie o to chodzi, czyli o oferowanie tej samej opcji taniej. Być może za jakiś czas producenci zaczną skupować tworzywa i to tylko po to, by produkować Okna Kraków znacznie taniej.

Okna PCV w Krakowie: https://novobudowa.pl/

Kolejne ważne wzmianki

Okna PVC wymieniane na masową skalę, czyli w kilkunastu blokach jednocześnie to także znaczne rabaty. Mowa tu dokładnie o tym, że jeśli szef firmy montującej okna usłyszy, że jednorazowo trzeba wymienić 1200 sztuk okien, to w przeliczeniu na jedno okno montaż ten wyjdzie dość tanio, bo montaż okien w przypadku znacznych zamówień to rywalizowanie o kontrakt. Kiedyś pewnym było to, że wygrywała ta najbardziej atrakcyjna oferta, jeśli chodzi o cenę. Natomiast obecnie ten parametr jakościowy też znaczy bardzo wiele. Jednym słowem teraz chodzi o to by zapłacić tę okazyjną cenę za ładny montaż. Takim ładnym montażem okna można pochwalić się na filmie lub na zdjęciu, które trafiło na profil na portalu społecznościowym. Jednym słowem to nie tylko jakieś tam chwalenie się, tylko reklama doceniana w świecie obecnym. Reklamę taką można też ulepszyć promując post za pieniądze, bo wtedy taki post zobaczy więcej osób logujących się w okolicy, czyli też ludzie szukający firmy, która może wymienić im okna w najbliższym czasie.

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Podejście producentów okien PCV do jakości

  • 15 kwietnia 2021 at 17:26
    Permalink

    Jakością tekstu artykułu mnie do siebie przekonali. Jak montaż jest na takim samym poziomie co treść materiału promocyjnego to widać, że tu nie chodzi tylko i wyłącznie „o jakieś tam chwalenie się” tylko solidny product marketing

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *