Wizytowa mała czarna od Lavard

Moda damska to niezwykle ciekawe zjawisko. Jest uzupełnieniem kobiecej osobowości i podkreśleniem urody pań. Przez lata zaczęła pełnić coraz więcej ról. Dzięki modzie dokonują się rewolucje w poglądach. To także ona nie raz była deklaracją oczekiwań społecznych oraz konsekwencją przełomowych zmian.

Moda damska to niezwykle ciekawe zjawisko. Jest uzupełnieniem kobiecej osobowości i podkreśleniem urody pań. Przez lata zaczęła pełnić coraz więcej ról. Dzięki modzie dokonują się rewolucje w poglądach. To także ona nie raz była deklaracją oczekiwań społecznych oraz konsekwencją przełomowych zmian. Wymienić można najważniejsze ubiory, które stały się ich przykładami. Królową mody damskiej jest unikatowa mała czarna. Tego debiutu nie można nazwać przypadkowym incydentem. Przeciwnie. Było to efektem wieloletnich dążeń kobiet do uwolnienia się z gorsetów oraz twardych konwenansów. Mała czarna była wielką rewolucją. Ta klasyczna koktajlowa sukienka o dość prostym kroju oraz długości do kolana złamała niejeden stereotyp. Co wiemy o tym ważnym elemencie damskiej garderoby?

Ubiór kobiecy od zawsze miał za zadanie dopełnić urodę i podkreślić cechy osobowości. Panie mogły wybierać spośród najbardziej fantazyjnych kolorów oraz dodatków. W modzie dziennej najczęstsze były pastelowe barwy oraz oszczędniejsze zdobienia. Materiały miały odznaczać się wygodą oraz być lekkie i swobodne. Kreacje noszone wieczorem cechowały się z kolei bogatszymi materiałami, które zachwycały swoją wytwornością. Tkaniny wieczorowe były utrzymane w głębokich i ciemniejszych kolorach. Jednakże jeden kolor był wyjątkowy. Kolor czarny kojarzony był wyłącznie z żałobą. Suknie kobiet będących w żałobie podlegały ścisłym zasadom, które nie podlegały negocjacji. Zabronione, a przynajmniej niemile widziane było używanie go na co dzień. Czerń coraz częściej gościła w stylizacjach wieczorowych, jednakże i wtedy była dyskusyjnym wyborem. Czarne kreacje, zwłaszcza dzienne, funkcjonowały na granicy skandalu. Co zatem stoi za fenomenalnym sukcesem ?małej czarnej?? Być może fakt, że ówczesne kobiety pragnęły wolności, zwłaszcza w modzie. Ponadto doceniono przewagę czerni oraz jej wielozadaniowość. Czerń wreszcie wyzwolono ze skojarzeń z żałobą. Projekty ówczesnych wizjonerów były także manifestem kobiecej siły i niezależności. Kobietom wreszcie zaproponowano wyzwolenie z gorsetów oraz skrócenie krojów. Niezwykłą popularność zyskiwał niezwykle elegancki, ale skromny look. Czarna sukienka stała się symbolem czasów, w których przyszło jej debiutować. Idąc z duchem czasu, kobiety nie chciały dłużej być skazane na ciężkie i niewygodne suknie. Nie były przystosowane do pracy zawodowej, ponieważ krępowały ruchy i zagrażały bezpieczeństwu. Nie bez znaczenia pozostaje zmiana jej przeznaczenia na dzienne oraz wykorzystywanych materiałów na wygodniejsze. Luźniejsze kroje miały podkreślać każdą sylwetkę, zarazem eksponując jej atuty. Nie oznaczało to ubioru nieeleganckiego, czy niechlujnego. Przeciwnie. Kobieta cały czas miała wyglądać elegancko i w dobrym smaku, a strój miał miał pełnić jedynie rolę dodatku. Mała czarna szybko zyskała łatkę uniformu każdej stylowej kobiety. Szybko stała się też ubiorem lansowanym na wielkim ekranie.
Dzisiejsza ?mała czarna? to ponadczasowy klasyk damskiej garderoby. Bez wątpienia jest częścią kolekcji każdej kobiety. Bez względu na sytuację jest to uniwersalny ubiór, który jest bezpiecznym i klasycznym rozwiązaniem. Sprawdzi się w ubiorze eleganckim oraz casualowym. Dzisiejsze sukienki charakteryzują się bogatszymi krojami. Większość marek dumnie oferuje małą czarną, często wzbogaconą o charakterystyczne dla siebie dodatki. Ciekawe wiązanie w pasie może nadać czarnej sukience zupełnie odmiennego charakteru. Połączona ze sznurem pereł oraz czarnymi rękawiczkami da ponadczasowy efekt. Z kolei noszona z casualowymi sneakersami oraz rockową ramoneską będzie świetną propozycją na wypad za miasto. Przykłady można wymieniać bez końca, ponieważ mała czarna to niewyczerpane źródło inspiracji. Klasyczna czarna sukienka to genialna baza do eleganckich stylizacji na rozmaite okazje. W zależności od dodatków takich jak rękawiczki czy szal pozwoli na stworzenie formalnych jak i luźnych zestawów.
Nie każda kobieta preferuje elegancką modę. Wiele Pań z powodzeniem tworzy niebanalne ubiory codzienne ceniąc sobie wygodę i nieformalność. Co zrobić, kiedy w naszej szafie brakuje eleganckich i klasycznych ubrań? Odpowiedzią na to kolejny raz będzie zwykła, czarna sukienka. ?Mała czarna? jest wytwornym pomysłem na wizytę w filharmonii, kiedy to wypadnie obłędnie ze szpilkami i płaszczem. Panie ceniące przede wszystkim wygodę i funkcjonalność mogą wybrać do niej sportowe trampki lub sneakersy oraz jeansową katanę na weekendowy wypad. Nie bez znaczenia jej długość, dlatego warto stosować zasadę, że ?mniej znaczy więcej?. Eleganckie modele ?małej czarnej? ma w swoim asortymencie także marka Lavard. Markę charakteryzuje przywiązanie do elegancji oraz wierność ponadczasowym krojom i tkaninom najwyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym wyborem sukienek biznesowych, a także kolekcji koktajlowych. Panie stojące przed wyborem swojej pierwszej czarnej sukienki zachęcamy do zainspirowania się projektami Lavard oraz stworzenia stylizacji które posłużą przez wiele lat.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.