Szczypiorniści KSZO wygrali zgodnie z planem

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? KSSPR Końskie 30:24 (17:12).

KSZO: Piątkowski, Kijewski, Sieniek ? Grabarczyk, Chmielewski 3, Falasa 4, Jeżyna 8, Cukierski 2, Kogutowicz, Grabowski 3, Granat, Jędrzejewski 6, Włoskiewicz 3, Kowalczyk, Ćwięka 1, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 12 min. Karne: 5/5.

KSSPR: Szot, Jarosz ? P.Napierała 2, W.Sękowski, Kozłecki, Ł.Sękowski 2, B.Sękowski 1, Ciszek, Rurarz, Kubała 11, Stępień 1, Matyjasik 7, Słonicki. Trener: Michał Przybylski.

Kary: 6 min. Karne: 8/7.

Sędziowali: Miłosz Lubecki i Mateusz Pieczonka (obaj z Rzeszowa). Mecz bez udziału publiczności.

Piłkarze ręczni KSZO zgodnie z planem i dość przekonująco pokonali w świętokrzyskich derbach ekipę z Końskich i umocnili się na 4 pozycji w tabeli.

W całym meczu ekipa z Końskich sprawiała pomarańczowo-czarnym problemy jedynie między 8, a 25 min. gry, kiedy gra się toczyła od stanu 4:4, 6:7, 8:9 do 11:12. Choć nasi gracze początkowo prowadzili 4:1, to później stracili impet, zaczęli nieoczekiwanie popełniać błędy, zwłaszcza w ataku, złapali dwie dwuminutowe kary i w efekcie do głosu doszli przyjezdni.

Na szczęście w ostatnich pięciu minutach pierwszej odsłony meczu podopieczni Tomasza Radowieckiego wykazali się dobrą skutecznością. Zdobyli sześć bramek przy ani jednej KSSPR i na przerwę schodzili aż z pięciobramkową przewagą.

Po zmianie stron, KSZO utrzymywał bezpieczną przewagę. Konecczanie momentami co prawda zmniejszali przewagę do dwóch bramek, ale nie byli w stanie już dogonić ostrowczan. W 39 min. było 19:17, w 41 min. 21:19, ale ostatnie dziesięć minut spotkania rozpoczęło się już przy stanie 26:21 dla KSZO. W tym fragmencie gry udało się ostatecznie naszemu zespołowi zakończyć zwycięsko spotkanie sześciobramkową przewagą, w czym duża zasługa Bartłomieja Sieńka, który w ostatniej sekundzie meczu obronił rzut karny.

Wywalczone trzy punkty są ważne w walce o 4 miejsce w tabeli, z którego być może też, choćby z dziką kartą, uda się awansować do I ligi centralnej.

W najbliższy czwartek w zaległym meczu KSZO zagra u siebie z SRS Przemyśl, a 8 maja wyjeżdża do Zawiercia na spotkanie z Viretem.