W waterpolowej ekstraklasie o wygranej KSZO nad Arkonią zdecydowała trzecia kwarta

Ekstraklasa piłki wodnej. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Arkonia Szczecin 13:9 (0:2, 3:1, 5:2, 5:4).

KSZO (w nawiasie liczba zdobytych bramek): Jan Skaliński ? Sebastian Bartosik, Daniel Idzikowski, Igor Szląszkiewicz (2), Jakub Kochański (3), Kacper Nadbrzuchowski (1), Maksymilian Krakowiak (4), Oskar Jarocha, Brajan Nochelski, Dariusz Woźniak (1), Maksymilian Walesic, Wiktor Staniszewski (2). Trenerzy: Robert Serwin, Mariusz Stawecki.

Sporego strachu napędzili naszym waterpolistom w sobotnim meczu niżej notowani goście ze Szczecina. Wyraźnie podbudowani dwoma wygranymi przed tygodniem nad ŁSTW Politechniką Łódzką szczecinianie po pierwszej kwarcie prowadzili na Pływalni Rawszczyzna różnicą dwóch bramek, a po dwóch kwartach był remis 3:3.

O naszej wygranej zdecydowała trzecia kwarta, która ostrowczanie wygrali 5:2 i w ten sposób wyszli na prowadzenie 8:5, choć w tej odsłonie spotkania przegrywali już 3:4. Ciężar gry wziął na szczęście na siebie Jakub Kochański, który zdobył trzy bramki i pozwolił drużynie na chwile oddechu przed ostatnią kwartą, wygraną z kolei jednym trafieniem.

Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole wybrany został Igor Szląszkiewicz. Cieszymy się też, że do zespołu powrócił Oskar Jarocha, najlepiej pływający chyba wśród naszych zawodników.

Niedzielny mecz KSZO ? Arkonia rozpocznie się o godz. 10.30.