Bricomarche i Fundacja Muszkieterów

Jeszcze w tym roku, w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Jana Kilińskiego, powstanie supermarket budowlany Bricomarché. O nowej inwestycji w mieście poinformowali na specjalnej konferencji prasowej: prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński wspólnie z właścicielami ? państwem Anną i Mariuszem Jurkiew.
? To nowy punkt na gospodarczej mapie Ostrowca Świętokrzyskiego. Jeszcze w tym roku, pojawi się nowy market oferujący asortyment dla domu i ogrodu ? informuje prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński. Bricomarche, ze sklepem o powierzchni 3160 merów kwadratowych, będzie stanowiło uzupełnienie oferty w tym obszarze. Powstający sklep to dla miasta nowy podatnik od nieruchomości, ale także pracodawca.


Dywersyfi kacja branż lokalnej gospodarki oraz struktury zatrudnienia to jeden z naszych priorytetów. Najważniejsze są miejsca pracy w produkcji, ale za produkcją przychodzą usługi i handel. Po inwestycjach prywatnych firm, które zlokalizowały w naszym mieście swoje przedsiębiorstwa, cieszy fakt, że kolejny podmiot docenił potencjał Ostrowca. Procedury formalne zostały już dopełnione i obecnie pozostaje nam kibicować realizacji tej inwestycji.
Bricomarché jest liderem na rynku supermarketów typu ?dom i ogród? pod względem obrotów. Misją marki jest wspieranie klientów w rozwijaniu zainteresowań oraz pasji związanych z domem i ogrodem, dzięki oferowaniu różnorodnych kategorii produktów zawsze w atrakcyjnych cenach. Sieć oferuje około 25 tysięcy produktów z czterech głównych działów: majsterkowanie, budowlany, dekoracja i ogród. Klienci mogą wybierać również spośród bogatego asortymentu marek własnych.
– Pięć lat temu przyjechaliśmy do Starachowic, gdzie otworzyliśmy nasz sklep, teraz aby się rozwijać podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kolejnego w Ostrowcu Świętokrzyskim – mówi Mariusz Jurkiew. Badania rynku, które zostały przeprowadzane potwierdziły zasadność takiej inwestycji. Sklep chcemy otworzyć już w czwartym kwartale tego roku, a zatrudnienie w nim winno znaleźć trzydzieści osób.
– Nasza spółka jest zarejestrowana w Ostrowcu Świętokrzyskim, a więc wszystkie lokalne podatki trafiać będą do tutejszej kasy- dodaje Anna Jurkiew. Zależy nam na stabilnym zatrudnieniu, a więc wszystkim pracownikom zaproponujemy umowy o pracę na pełne etaty.
Jedną z korzyści płynących z otwarcia nowego supermarketu Bricomarché są akcje społeczne, organizowane dla mieszkańców. Zaangażowanie w tym zakresie jest na stałe wpisane w strategię Grupy Muszkieterów, do której należą te obiekty. Opiera się ono na założeniu, że znajomość lokalnych społeczności, wśród których żyją i pracują właściciele sklepów, pozwala im lepiej poznać i odpowiadać na ich potrzeby. Do najważniejszych działań prospołecznych Grupy Muszkieterów można zalicz yć organizację bezpłatnych badań mammograficznych w ramach kampanii ?Muszkieterowie dla Polek?, współpracę z Fundacją WWF na rzecz promowania świadomości związanej z dbaniem o otaczający nas świat flory i fauny, a także akcje Fundacji Muszkieterów ? ?Place Zabaw ? Muszkieterowie? i ?Wakacje z Muszkieterami?.
– W Starachowicach udało nam się organizować półmaraton, a także ostatnio wybudowaliśmy dom dla potrzebującej mieszkanki z powiatu skarżyskiego, czynnie też współpracujemy ze szkołami- wylicza Anna Jurkiew.
Obecnie w Polsce działa ponad 170 supermarketów Bricomarché oraz 6 składów budowlanych, które swoim zasięgiem obejmują całą Polskę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *