Bricomarche to tylko początek. Otoczenie ulicy Kilińskiego wielkim placem budowy

W minionym tygodniu przy ulicy Jana Kilińskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęła się budowa supermarketu budowlanego Bricomarché.
Jak udało nam się ustalić, to jedna z pierwszych inwestycji w tej lokalizacji. Wkrótce ulica Kilińskiego, a dokładniej jej najbliższe otoczenie ma szanse stać się wielkim placem budowy.
Bricomarché już powstaje
Jak udało nam się ustalić, generalnym wykonawcą ostrowieckiego Bricomarché jest toruńska firma JMS Sp. z o.o., która zajmuje się wznoszeniem obiektów dla sieci handlowych, gastronomicznych i przemysłu. Wśród jej klientów znajdują się m.in. takie sieci, jak McDonald?s, KFC, Stokrotka czy Intermarche.
Przypomnijmy, że obiekt w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie mieć 3160 merów kwadratowych powierzchni. Sieć jest liderem na rynku supermarketów typu ?dom i ogród? pod względem obrotów. Misją marki jest wspieranie klientów w rozwijaniu zainteresowań oraz pasji związanych z domem i ogrodem, dzięki oferowaniu różnorodnych kategorii produktów zawsze w atrakcyjnych cenach. Bricomarché oferuje około 25 tysięcy produktów z czterech głównych działów: majsterkowanie, budowlany, dekoracja i ogród. Klienci mogą wybierać również spośród bogatego asortymentu marek własnych.
Signal z nowym magazynem

Jednym z największych przedsięwzięć przy ulicy Kilińskiego, jakie niebawem zacznie powstawać, a obecnie jest na etapie uzyskiwania pozwoleń, będzie nowy magazyn spółki ?Signal Meble?.
– Kupiliśmy niedawno grunty, by wybudować nowy magazyn wysokiego składowania dla naszej spółki ?Signal Meble?, bo stale poszerzamy ofertę o nowe grupy asortymentowe ? mówili nam przed kilkoma tygodniami bracia Maciej i Piotr Biesiada. Chcemy, by nasi klienci mieli szybki dostęp do szerokiej oferty i właśnie u nas realizowali swoje potrzeby związane z wyposażeniem wnętrz. Tym systemem możemy rozwijać się lokalnie i ogólnopolsko i to w dwóch sektorach rynku, w których działamy – w branży budowlanej i meblarskiej.
Publima też coś szykuje
Publima też w najbliższym czasie chce sfinalizować zamierzenia inwestycyjne w niewykorzystaną przestrzeń przy ulicy Kilińskiego o charakterze handlowo ? usługowym.
– Rozwijająca się ta część miasta skłoniła władze firmy do zagospodarowania wolnej przestrzeni na terenie zajmowanym nie tylko przez hurtownię mięsa i wędlin, jak i naszych najemców- czytamy w przesłanej do redakcji informacji. Zainteresowanie, jakie dzięki inwestycjom w infrastrukturę drogową cieszy się ten rejon miasta, należy wykorzystać i stąd decyzja o powstaniu obiektu z przeznaczeniem na działalność handlową i usługową pod wynajem. Planowany jest obiekt parterowy z wygodnymi parkingami. W chwili obecnej brak jest decyzji o profilu obiektu.
Drogi stymulują gospodarkę
Drogowe inwestycje ostrowieckiego samorządu w rejonie ulicy Kilińskiego pokazują, jak przekładają się na rozwój lokalnego biznesu, a także nowe przedsięwzięcia gospodarcze. Supermarket Bricomarché, centrum logistyczne Signal- Meble, czy kompleks handlowo- usługowy Publimy to nie jedyne inwestycje, które niebawem powstaną w tym obszarze.
– Wierzę, że nasze działania drogowe w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego dadzą nowego ducha tej części miasta. Nowa sieć ulic przyczyni się również do uwolnienia pod inwestycje miejskich, ale także prywatnych, gruntów zlokalizowanych w tym rejonie- mówił prezydent Jarosław Górczyński, przed kilkoma tygodniami na placu budowy łącznika między ulicami Chrzanowskiego i Furmańską.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *