Kiedy wymienić okna plastikowe?

Wiosna to odpowiedni czas, by pomyśleć o przeprowadzeniu generalnego remontu w domu lub mieszkaniu. Przed podjęciem prac remontowych, należy dokładnie sprawdzić stan techniczny budynku i przyjrzeć się wszystkim elementom elewacji. Niezbędny jest także przegląd stolarki okiennej, która wystawiona na trudne warunki atmosferyczne mogła ulec zniszczeniu. Kiedy wymienić okna na nowe? Sprawdzamy, jakie są najczęstsze powody, dla których warto to zrobić.

Kiedy wymienić okna plastikowe?

W wielu polskich domach można wciąż spotkać modele starszej generacji. Okna plastikowe pamiętające XX wiek wyglądają mało estetycznie, a wraz z upływem lat tracą wiele właściwości użytkowych. Chodzi przede wszystkim o duże trudności przy ich otwieraniu czy zamykaniu. Z biegiem czasu rama okienna może ulec wypaczeniu, co wpływa na odczuwalne obniżenie dźwiękoszczelności oraz przepuszczalności powietrza. Jeśli uszkodzenie dotyczy jednego elementu, wystarczy tylko jego wymiana.

Nieszczelne okna mogą powodować duże straty energii cieplnej. To z kolei wpływa na rosnące koszty za ogrzewanie domu w sezonie zimowym. Oprócz tego są przyczyną problemów związanych z przeciekaniem parapetu podczas ulewnego deszczu. Wszelkie nieszczelności zwykle powstają na skutek zbyt długoletniego użytkowania, nieprawidłowego montażu lub przez zużyte uszczelki okienne. W takim przypadku warto zastanowić się nad wymianą starych modeli na energooszczędne PCV.

Demontaż i wymiana okien PCV

Każdemu właścicielowi domu zależy na poczuciu komfortu, to znaczy zapewnieniu sobie idealnych warunków do odpoczynku. Spadek izolacyjności akustycznej może powodować znaczny dyskomfort i jest częstym powodem skłaniającym do wymiany okien PCV. Na ten krok warto się zdecydować zwłaszcza w lokalizacjach narażonych na wysoki poziom hałasu. Najlepiej wybrać okna z uszczelkami rozmieszczonymi w trzech płaszczyznach i sześciokomorowym systemem profili.

Nie bez znaczenia jest również optymalna ochrona przez włamaniami. W starych oknach nie znajdziemy takich zabezpieczeń antywłamaniowych, jak w nowoczesnych modelach. W związku z czym wyważenie skrzydła okiennego nie stanowi dla intruza żadnego problemu. Aby zyskać większe poczucie bezpieczeństwa, warto zastanowić się nad zakupem modeli wyposażonych w okucia o zwiększonej odporności na włamania. Kiedy wymienić okna plastikowe? Najlepszym momentem jest okres wiosenno-letni, ewentualnie wczesna jesień.

Jakie okna PCV wybrać?

Na polskim rynku dostępne są produkty, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Polecane okna PCV można znaleźć w ofercie firmy Domel. Na szczególną uwagę zasługują innowacyjne oraz energooszczędne konstrukcje wykonane z wysokiej jakości polichlorku winylu. Renomowany producent stolarki otworowej posiada także w sprzedaży okna i drzwi tarasowe wyposażone w nowoczesny mechanizm przesuwny. Innowacyjne elementy stolarki okiennej wizualnie powiększają każdą przestrzeń, a także zacierają granicę pomiędzy domowym wnętrzem a światem zewnętrznym.

Energooszczędne okna PCV są gwarancją zmniejszenia kosztów ogrzewania budynku. Wysokiej jakości stolarka otworowa może znacząco wpływać na bilans energetyczny całego budynku. Z tego względu warto zaufać sprawdzonej marce, która posiada w ofercie energooszczędne okna o niskim współczynniku przenikalności cieplnej. Przykładem są innowacyjne modele, takie jak: Energetic, Energetic Silent czy Infinity Passive.

Kiedy wymienić okna PCV? Jeśli na powierzchni ramy okiennej pojawią się pęknięcia, najwyższy czas na zakup nowej stolarki otworowej! Nadmierny hałas dobiegający z zewnątrz również powinien nas skłonić do podjęcia takiej decyzji. Nie warto też zwlekać z wymianą starych okien, które już od dawna są nieszczelne i nie chronią przed chłodem. Inwestycja w nowe modele z pewnością się zwróci w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *