Dopiero co rozpoczęli produkcję, a już chcą budować kolejne hale

Firma ?IZOTERM? Mariusz Wałek Sp. jawna, która nie tak dawno uruchomiła produkcje w swej nowej siedzibie przy ulicy Przemysłowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, chce w tej lokalizacji wybudować dwie nowe hale magazynowe z częścią administracyjno -socjalną.
Przypomnijmy, że w 2019 r. firma ?IZOTERM? nabyła działkę od Gminy Ostrowiec Świętokrzyski o powierzchni ponad 2 hektarów w Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym, aby wznieść tu fabrykę do produkcji maszyn i urządzeń do wytwarzania styropianu. Spółka ta jest znana na rynku od 1993 r., jako jeden z wiodących producentów płyt styropianowych.


– Mamy za sobą ponad 25-letnie doświadczenie, które zostało docenione zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą-mówił przy okazji transakcji, dyrektor handlowy firmy ?IZOTERM?, Adam Zajas. Nasze maszyny do produkcji styropianu są znane w Słowacji, Węgrzech, Czechach, Niemczech, a także Bułgarii, Rumunii czy Kazachstanie. W nowym zakładzie chcemy skupić się na produkcji takich właśnie linii produkcyjnych, opartych o własne patenty. Liczymy, że to przedsięwzięcie da nam możliwość jeszcze większej ekspansji szczególnie na rynki wschodnie.
Choć kilkukrotnie pytana przez nas firma nie chce opowiadać o szczegółach swej inwestycji, to z jej stron internetowych można dowiedzieć się, że zrealizowała projekt pt. ?Wdrożenie innowacyjnego produktu o unikatowych właściwościach chemicznych?. Najprawdopodobniej to właśnie w związku z produkcją tego produktu nastąpiła potrzeba tak szybkiego rozwoju firmy, która ulokowała swój biznes w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przy ulicy Przemysłowej produkowane są m.in. innowacyjne płyty niezapalne i niekapiące na bazie polistyrenu ekspandowanego EPS.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *