Jazda peugeotem pod wpływem narkotyków

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego ostrowieckiej komendy zauważyli wyjeżdżający z osiedla Ogrody pojazd marki Peugeot. Kierujący w trakcie jazdy popełnił kilka wykroczeń, więc mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli.

-Młody mężczyzna zignorował dawane przez policjantów sygnały i zaczął uciekać ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas pościgu wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego. Po kilkuminutowej ucieczce stracił panowanie nad peugeotem i uderzył  w latarnię. Kiedy już wysiadł z pojazdu i uciekał pieszo, został zatrzymany.

Test na zawartość narkotyków wskazał, że w organizmie 18-letniego ostrowczanina znajduje się amfetamina. W samochodzie policjanci zabezpieczyli porcję suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. W dniu 9 maja 2021 r. mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że wkrótce usłyszy on jeszcze inne zarzuty.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.