Ostrowiecka gastronomia po lockdownie

Właściciele popularnej, ostrowieckiej restauracji ?Szafran? uruchomili w ten weekend ?Sułtan Kebab?. Tymczasem w okolicy Parku Miejskiego trwają zaawansowane prace nad otwarciem ostrowieckiego mini browaru. Okazuje się, że czas pandemii to także dobry okres na inwestycje w branży gastronomicznej.
Czas na luzowanie
Od najbliższej soboty, tj. od 15 maja – klienci po raz pierwszy od października ubiegłego roku będą mogli usiąść w restauracjach. Najpierw wyłącznie na zewnątrz, ponieważ rząd, właśnie z tą datą umożliwił działalność tzw. ogródków gastronomicznych. Konieczny będzie m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik. Z kolei od 29 maja br. będziemy mogli zasiąść w środku restauracji i barów. Punkt gastronomiczne będą mogły się zapełnić w 50 proc.


Po restauracji kebab
– Jako ?Szafran?, byliśmy całkowicie zamknięci, a teraz skupiamy się na uruchomieniu nowego biznesu ? mówi właścicielka Marta Elmaadalawi. Sułtan Kebab już oferuje potrawy na wynos, a co do startu Szafrana nie możemy jeszcze podać ostatecznej daty ponownego uruchomienia. Naszym nowym przedsięwzięciem chcemy znów zaskoczyć mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, a będziemy się wyróżniać już chociażby od samych opakowań. Tak jak napisałam na naszym fanpage?u, kebab to jest nasze życie i to udowodnimy. Mamy podobne lokale w innych miastach, które dobrze prosperują. To dzięki nim przetrwaliśmy czas pandemii.
Już pierwszego dnia funkcjonowania właściciele Marta i Salem Elmaadalawi w mediach społecznościowych poinformowali, że zainteresowanie ich najnowszą ofertą przeszło najśmielsze oczekiwanie.


Browar o kontrowersyjnej nazwie
W sąsiedztwie Parku Miejskiego, przy ulicy Młyńskiej, przy której niegdyś mieściła się dawna rozlewnia wód, powstaje mini browar. Całe przedsięwzięcie, jak na razie owiane jest dużą tajemnicą. Jak mówi właściciel, z uwagi na pandemię nie śpieszy się z uruchomieniem.


-Bezpośrednio pandemia się nie odbiła na samej realizacji- mówi właściciel i pomysłodawca przedsięwzięcia, Henryk Raczyński. Teraz prowadzę prace już we wnętrzu budynku, a z uwagi na to, że to dłuższa inwestycja, a mamy trwającą lockdown, jakoś specjalnie się nie śpieszę.
Jak sam przyznaje, będzie tu powstawało lokalne piwo, które będzie można skosztować na miejscu, ale nie tylko.
– Co do samego piwa, jakie będę tu chciał produkować, to oczywiście, obok sprzedaży na miejscu, liczę że część będzie sprzedawana na wynos, a nie wykluczam też współpracy z innymi lokalami – mówi.
Aby poznać więcej szczegółów biznesu, przyjdzie nam jeszcze poczekać. W tajemnicy ukrywana jest nawet nazwa miejsca.
– Na pewno będzie kontrowersyjna – zapowiada tajemniczo Henryk Raczyński.
Na co warto zwrócić uwagę
– Uruchamiając nowy biznes trzeba mieć na uwadze pandemiczne realia- mówi krytyk kulinarny Michał Skoczek vel. Żorż Ponimirski. Wiele restauracji, które nie nastawiały się chociażby na dowozy, po prostu padło.
Szczególnie widać to w dużych miastach, czy ośrodkach turystycznych. Wygrali ci, którzy już wcześniej budowali sobie bazę klientów. Czyli takich ludzi, którzy nawet jak do lokalu nie przyjdą, to będą o nim pamiętali i szukali w Internecie, aby zamówić coś do domu, czy do biura. Wiele restauracji wprowadziło możliwość zamówień bezpośrednio przez stronę internetową i to się sprawdziło. Obsługa klienta obecnie musi być wręcz perfekcyjna, a podczas zamówienia przez Internet musimy otrzymywać kompleksowe informacje.
Michał Skoczek podkreśla, że w oferowanym produkcie, bez względu czy to w pandemii, czy nie, musi wygrywać jakość.
– Obawiam się, że z uwagi na pandemię spora cześć klientów nie wróci do swych ulubionych restauracji mimo luzowania branży, bo spodobało im się zamówienie do domu- mówi.
Nie tak kolorowo


Aby pokazać przeciwwagę do rynku nowych inwestycji gastronomicznych w naszym mieście, warto wybrać się pod jeden z bardzo popularnych miejsc na osiedlu Ogrody – ?Ptaszek w klatce?, aby znaleźć informacje, że lokal stoi do wynajęcia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *