Przed ostrowieckimi Eliminacjami Mistrzostw Europy Juniorów U 15 w Piłce Wodnej

W miniony weekend na Pływalni Rawszczyzna rozegrano towarzyski turniej piłki wodnej, w którym wystąpiły reprezentacje Polski U 15 i U 17 oraz Pałacu Młodzieży Warszawa i AZS UW Warszawa.
Turniej miał na celu jak najlepsze przygotowanie reprezentacji Polski U-15 do turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy, który pod koniec maja rozegrany zostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W reprezentacjach Polski wystąpiło sporo waterpolistów KSZO – w U 15 prowadzonej przez ostrowczanina Marcina Bara: Wiktor Staniszewski, a w U 17 prowadzonej przez kolejnego ostrowczanina trenera Roberta Serwina: Jan Skaliński, Igor Ostrowski, Daniel Idzikowski, Dariusz Woźniak. Co ciekawe, ekipę Pałacu prowadzi także ostrowczanin Jakub Słowikowski, a w zespole AZS UW wystąpił kolejny wychowanek naszego klubu, Elvis Borecki.
W poszczególnych meczach padły następujące rezultaty:
*Polska U 17 – Polska U 15 11:16. W tym meczu 6 goli dla młodszej kadry strzelił Wiktor Staniszewski, zaś dla starszej kadry jedno trafienie zaliczył Igor Ostrowski, a dwa Daniel Idzikowski.
*Pałac Młodzieży Warszawa – AZS UW Warszawa 5:7
*Polska U 17 – AZS UW Warszawa 14:12 (10:10). Dla reprezentacji 3 bramki zdobył Daniel Idzikowski.
*Polska U 15 – Pałac Młodzieży Warszawa 10:9. Tym razem Wiktor Staniszewski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.
*Polska U 17 – Pałac Młodzieży Warszawy 4:7. W tym meczu z ostrowczan na listę strzelców z jednym trafieniem wpisał się Daniel Idzikowski.
*Polska U15 – AZS UW Warszawa 16:17. W ostatnim meczu turnieju ostre strzelanie dla reprezentacji urządził sobie Wiktor Staniszewski, który sześciokrotnie pokonał Elvisa Boreckiego. Nie pomogło to jednak w odniesieniu wygranej.
Tabela turnieju:

1. Polska U 15 3 6 42:37
2. Pałac Młodzieży Warszawa 3 3 21:21
3. AZS UW Warszawa 3 3 28:29
4. Polska U 17 3 3 29:35

Przypomnijmy, że na Pływalni Rawszczyzna w dniach od 27 do 30 maja zaplanowano także rozegranie turnieju eliminacyjnego grupy B Mistrzostw Europy Juniorów U-15 w Piłce Wodnej. W ostrowieckiej grupie B Polacy, jako gospodarze zawodów, zmierzą się z reprezentantami Białorusi, Łotwy, Rosji i Ukrainy. Grupa A rywalizować będzie w Chorwacji, gdzie wystąpią również reprezentacje Azerbejdżanu, Litwy, Holandii i Niemiec. Grupa C rozgrywać będzie turniej eliminacyjny na Malcie, gdzie zagrają też reprezentacje Francji, Irlandii i Słowenii. Z kolei grupa D rywalizować będzie w Czechach, gdzie zjadą się reprezentacje Mołdawii, Rumunii, Szwajcarii i Turcji. Do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w dniach od 4 do 11 lipca w portugalskim Loule, awansują po dwa najlepsze zespoły każdej grupy eliminacyjnej.
A w najbliższy weekend w rozgrywkach waterpolowej ekstraklasy piłkarze wodni KSZO w dniach 15 i 16 maja podejmować będą ekipę Alfy Gorzów Wielkopolski. Stawką weekendowego dwumeczu będzie 5 miejsce na koniec sezonu. Tak KSZO, jak i Alfa w dotychczasowych spotkaniach zgromadziły po 18 pkt. i przewodzą w tabeli zespołów z miejsc 5-9. 

Print Friendly, PDF & Email