Certyfikowane kursy on-line udzielania pierwszej pomocy

W Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości, w uczelnianym Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej oraz w uczelnianym studiu nagrań trwają nagrania do kursów on-line, dotyczących udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia i zdrowia u dorosłych, niemowląt i dzieci.

Kursy te prowadzone są przez posiadające doświadczenie praktyczne dr Monikę Borek oraz mgr Aleksandrę Guzik, a także instruktorów Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej oraz wykładowców WSBiP.

Jak się dowiadujemy, kursy oparte są na wytycznych Polskiej Rady Resuscytacji 2021 i dedykowane są przede wszystkim dla osób bez wykształcenia medycznego, które z takimi przypadkami mogą zetknąć się w życiu codziennym. Szczególny nacisk kładziony jest na wymiar praktyczny, gdyż udzielanie pierwszej pomocy jest sytuacją stresową, a usystematyzowanie wiedzy w połączeniu z umiejętnościami praktycznymi pozwoli na sprawną akcję ratunkową. Szczególną uwagę zwraca się również na grupę niemowląt i dzieci, ponieważ pierwsza pomoc udzielana przez rodziców, opiekunów obarczona jest dużą dawką emocji, a sprawnie udzielona ma kluczowe znaczenie w łańcuchu przeżycia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *