Z forhendu. Znakomity tenis w Nietulisku i raport ligowy

W weekend majowy na kortach O.S.T. Winner w Nietulisku rozegrano pierwszy z 4 turniejów Świętokrzyskiego Wielkiego Szlema. Zawody uzyskały 3 rangę PZT i dzięki temu na starcie pojawiło się wielu znakomitych tenisistów.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się ostrowczanie. Maciej Nowak zajął 2 miejsce w kategori+45 i 3 miejsce w kat. open. Zbigniew Dąbrowski był trzeci w grupie +45.

Najlepszym zawodnikiem był Norbert Sobol (AG Tenis Chorzowska w Radomiu), który zwyciężył zarówno w kategorii open, jak i +45. Radomianin, to świetny tenisista. Ma na swoim kocie wygraną w amatorskiej edycji Australian Open i występy w lidze niemieckiej. Sobol w finale open pokonał Piotra Kośkę (KS Tęcza- Społem Kielce) 6/1 7/5, a w decydującym meczu kategorii +45 Macieja Nowaka (O.S.T. Winner) 6/3 6/2. Trzecie miejsce w kategorii open zajęli Grzegorz Janeczek (AG Tenis Chorzowska Radom) i Maciej Nowak. Najniższy stopień podium kat +45 przypadł Zbigniewowi Dąbrowskiemu (O.S.T. Winner ) i Aleksandrowi Torowi ( Mielec).

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych udało się przeprowadzić turniej. Po raz kolejny Nietulisko gościło wysokiej klasy tenisistów. Następna impreza z cyklu Świętokrzyskiego Wielkiego Szlema odbędzie się w czerwcu.

Raport ligowy

EKSTRAKLASA. Kolejne zwycięstwa odnieśli Kamil Kozakiewicz i Zbigniew Dąbrowski. Kamil po ciekawym meczu pokonał Romana Jagodzińskiego 7/5 6/3. Zbyszek nie stracił gema w pojedynku z Michałem Bartoszem. W tabeli prowadzi Zbigniew Dąbrowski – 6 pkt. przed Kamilem Kozakiewiczem – 5 pkt. oraz Zbigniewem Jopkiem, Maciejem Nowakiem i Romanem Jagodzińskim – po 3 pkt.

I LIGA. Dobrze rozpoczęli sezon Norbert Skoczylas i Andrzej Janik. W meczu rozgrywanym na raty Norbert pokonał Wojciecha Żurka 6/7 6/3 6/3. Andrzej w derbach Ożarowa wygrał z Arturem Kaczorem 6/3 7/6. W tabeli prowadzą Paweł Barański i Andrzej Janik – po 3 pkt. przed Norbertem Skoczylasem, Michałem Jędrzejewskim i Mateuszem Dziewięckim – po 2 pkt.

II LIGA GRUPA D. Pierwszym liderem został Dariusz Szczodrak, który pokonał Dawida Ludynię 0/6 6/1 6/2 i Pawła Majerka 6/0 6/1. Drugie miejsce z 1 pkt. na koncie zajmuje Dawid Ludynia.