Radny stanie przed sądem

Sprawa radnego Mateusza C. będzie ponownie rozpatrywana przez ostrowiecki sąd. Termin posiedzenia został wyznaczony na 25 maja 2021 r.

-Mateusz C., oskarżony przez prokuraturę o znieważenie funkcjonariuszy, wniósł sprzeciw od wyroku nakazowego -mówi sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach. W dniu 21 kwietnia 2021 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim ? uznając winę oskarżonego ? skazał go na karę grzywny oraz nawiązki dla pokrzywdzonych. Sprawa będzie rozpatrywana na posiedzeniu 25 maja.

Przypominamy, że w dniu 13 stycznia 2020 r. ostrowieccy policjanci interweniowali w sprawie awantury domowej. W trakcie ich interwencji mężczyzna w wieku 46 lat nie reagował na polecenia funkcjonariuszy policji. Miał znieważyć słownie jednego z policjantów, używając wobec niego słów powszechnie uznanych za wulgarne. Jeśli zaś chodzi o drugiego policjanta, to miała zostać naruszona jego nietykalność cielesna. Według prokuratury, 46-latek usłyszał zarzut znieważenia jednego funkcjonariusza oraz naruszenia nietykalności cielesnej drugiego z nich.

Radny został wykluczony z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. W świetle prawa nadal pozostaje niewinny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *