Waterpoliści KSZO walczą o 5 miejsce w ekstraklasie. Pokonali gorzowską Alfę po rzutach karnych

Ekstraklasa piłki wodnej. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Alfa Gorzów Wielkopolski 18:17 (15:15 – 3:5, 3:2, 5:3, 4:5), k. 3:2.

KSZO: Jan Skaliński 1 – Sebastian Bartosik 1, Daniel Idzikowski, Igor Szląszkiewicz 3, Jakub Kochański 2, Kacper Nadbrzuchowski 2, Maksymilian Krakowiak 6, Oskar Jarocha, Brajan Nochelski, 1, Dariusz Woźniak 1, Maksymilian Walesic, Wiktor Staniszewski 1. Trenerzy: Robert Serwin i Mariusz Stawecki.

W pierwszym z dwóch, ostatnich meczów ekstraklasy, w których KSZO mierzy się z Alfą o 5 miejsce w mistrzostwach Polski, podopieczni trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego zwyciężyli po serii rzutów karnych.
Nasza drużyna przegrywała po pierwszej i drugiej kwarcie, ale po trzeciej wyszła na prowadzenie 11:10. W czwartej kwarcie na minutę i 47 sekund przed końcową syreną KSZO przegrywał jednak 13:15. Na szczęście dwie bramki Maksymiliana Krakowiaka pozwoliły naszemu zespołowi doprowadzić do remisu 15:15, a o wszystkim decydowały rzuty karne. W tej loterii bramkarza Alfy pokonali: nasz bramkarz Jan Skaliśnki oraz Igor Szląszkiewicz i Kacper Nadbrzuchowski i w ten sposób ostrowczanie wyszli zwycięsko z rywalizacji.
W niedzielę drugie spotkanie. Na razie piąty w tabeli KSZO ma 20, a szósta Alfa 19 punktów.