Waterpoliści KSZO z 6 miejscem w ekstraklasie

Ekstraklasa piłki wodnej. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Alfa Gorzów Wielkopolski 10:12 (3:2, 3:3, 2:3, 2:4).

KSZO: Jan Skaliński ? Sebastian Bartosik, Daniel Idzikowski, Igor Szląszkiewicz 1, Jakub Kochański 1, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak 1, Oskar Jarocha, Brajan Nochelski 2, Dariusz Woźniak 2, Maksymilian Walesic 2, Wiktor Staniszewski 1. Trenerzy: Robert Serwin i Mariusz Stawecki.

W niedzielę, w drugim spotkaniu ekstraklasy górą byli jednak gorzowianie i to oni ostatecznie wywalczyli piąte miejsce w rozgrywkach. Nasza drużyna prowadziła po I i II kwarcie, ale dwie kolejne należały już do rywali, choć na dwie i pół minuty przed końcową syreną był remis 10:10. Niestety, goście wykorzystali wykluczenie z wody Jakuba Kochańskiego i rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. Najlepszym graczem w KSZO został wybrany Sebastian Bartosik. Osobny rozdział stanowi sędziowanie tego spotkania. Na kilka decyzji narzekał nasz zespół. Trener Mariusz Stawecki ujrzał czerwoną, a trener Robert Serwin żółtą kartkę. Goście często nie przebierali w środkach, choćby przy wyłączeniu z gry naszego asa, Maksymiliana Krakowiaka.

Trener Robert Serwin od początku sezonu mówił, że najbardziej realne jest, aby jego podopieczni wywalczyli 6 miejsce. Tak też się stało i ta pozycja odzwierciedla chyba obecną siłę KSZO i młodego zespołu, który w identycznym wręcz składzie rywalizuje w mistrzostwach Polski juniorów i seniorów.

-Przed sezonem każdy wskazywał zespół z Gorzowa jako murowanego kandydata do medalu. Nic dziwnego, bo w szeregach Alfy występuje wielu kadrowiczów i doświadczonych zawodników ? mówi trener, Robert Serwin. -Tymczasem, nasz zespół pokazał, że małymi krokami czyni stałe postępy i zbiera coraz więcej doświadczenia, co jest powodem do wielkiego zadowolenia. Z Alfą graliśmy, jak równy z równym. Szkoda, że przegraliśmy konfrontację z Waterpolo Poznań o awans do pierwszej czwórki w Polsce. Nie wiem, czy zdobylibyśmy medal, ale na pewno pokusilibyśmy się o jakieś niespodzianki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *