Narkotyki nie trafiły na czarny rynek

Ostrowieccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli ponad dwa kilogramy marihuany, blisko 60 gramów haszyszu oraz ponad 30 gramów amfetaminy.

-W dniu 12 maja 2021 r. kryminalni podjęli czynności służbowe wobec 40-letniego mieszkańca miasta, którego podejrzewali o związek z procederem narkotykowym ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie przeszukania jego auta natrafili na biały proszek. Wstępne badania potwierdziły, że jest to amfetamina o wadze blisko 5 gramów. W trakcie dalszych czynności, w jednym z pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez ostrowczanina, funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki oraz wagę elektroniczną. Po wstępnej identyfikacji okazało, że policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 2 kg marihuany.

Zatrzymany 40-latek trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone narkotyki policjanci przekazali do badań.

-W dniu 13 maja 2021 r. mundurowi udali się do domu 32-letniego kolegi zatrzymanego wcześniej 40-latka i natrafili tam na blisko 40 gramów marihuany, 60 gramów haszyszu i 25 gramów amfetaminy ? dodaje aspirant Ewelina Wrzesień. 32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Przejęte środki trafiły do dalszych badań laboratoryjnych.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Doprowadzeni zostali do sądu, gdzie na wniosek śledczych zastosowany został wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 32 i 40 ?latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *