Tomasz Persona: ?-Cieszę się z powrotu kibiców??

-Wszyscy oczekiwaliśmy, że po tych dwóch ostatnich porażkach wygramy z Wisłoką i tak się stało?

-No właśnie, najważniejsze są dla nas te trzy punkty ? mówi piłkarz KSZO, Tomasz Persona. ?W każdym meczu, zaręczam to, wychodzimy na murawę z żądzą wygranej. Drużyna walczy, ale czasami brakuje nam tego czegoś. Raz szczęścia, innym razem popełniamy z kolei błędy, po których tracimy bramki, a które nie powinny nam się przydarzyć. Trudno później odrobić straty i w takich meczach schodziliśmy z boiska pokonani.  

-W I połowie byłeś najlepszym zawodnikiem na boisku. Świetnie radziłeś sobie w defensywie, a w ofensywie twoje dośrodkowania siały sporo strachu w ekipie Wisłoki?

-Przede wszystkim cieszę się, że po kontuzji powróciłem na boisko. Jakoś, muszę to przyznać, trapią mnie te urazy. Dlatego niezmiernie się cieszę, że asystowałem przy bramce Fuada Bayramova. Myślę, że mogę także pochwalić nasz zespół, bo walczył w nim jeden za drugiego, dobrze komunikowaliśmy się i w pełni zasłużyliśmy na wygraną. Dziękuję chłopakom, bo w takich okolicznościach przyjemnością jest z nimi grać.

-Gramy ostatnio co trzy dni. Przeszkadza to drużynie?

-Osobiście, wolę grać w systemie środa ?sobota i być stale w rytmie meczowym. Ostatni kwadrans spotkania z Wisłoką pokazał jednak, że nieco byliśmy już zmęczeni, ale wynikało to przede wszystkim z naszego zaangażowania i walki. Bardzo chcieliśmy wygrać, a wiadomo, że w takiej sytuacji szybko straci się siły.

-Nareszcie zagraliście przy widowni ?

-No właśnie, myślę że kibice także są zadowoleni z tej wygranej. Lubię grać dla kibiców, czując ich reakcje, które dodatkowo mnie napędzają. Nie oszukujmy się, futbol jest dla nich i fajnie, że powrócili na stadiony. Śmiem twierdzić, że gdyby nie pandemia i kibice mogli nas stale dopingować, to wyniki KSZO z pewnością byłyby dużo lepsze. Kibice podnoszą atmosferę meczów i wyzwalają dodatkową wolę walki.

-Tomasz, czy to, co się dzieje wokół klubu wpływa jakoś na wasze przygotowania i samą grę?

-Zapewniam wszystkich, że jako zespół chcemy wygrywać w każdym meczu i koncentrujemy się tylko na tym. Wyrzucamy z głowy wszystkie spekulacje wokół klubu.

-Dziękuję za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email