?Etiuda? startuje

O tydzień wcześniej niż planowano, bo już w najbliższy piątek, po lockdownie spowodowanym pandemią koronawirusa, otwierają się kina. W tym gronie znajduje się ostrowiecka ?Etiuda?, która z uwagi na remont zaprasza do wnętrz Ostrowieckiego Browaru Kultury. Na początek zobaczymy:
?Nomadland?
Ten obraz to jazda obowiązkowa dla kinomanów, bowiem okrzyknięto go najlepszym filmem roku na oscarowej gali. Film wyróżniono również za reżyserię Chloe Zhao i pierwszoplanową rolę kobiecą Frances McDormand. Fern, po gospodarczym upadku robotniczego miasteczka w Nevadzie, pakuje swojego vana i wyrusza w drogę, odkrywając życie poza ramami konwencjonalnego
społeczeństwa jako współczesna nomadka. ?Nomadland? przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa – prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.
?Psy i koty 3: łapa w łapę?
Mija 10 lat od stworzenia zaawansowanego międzygatunkowego systemu ochrony, opracowanego i monitorowanego zarówno przez koty, jak i psy. Jego celem jest utrzymanie pokoju w przypadku sporów. Ale pewien złoczyńca, spec od techniki, włamuje się do sieci bezprzewodowych. Przejmuje kontrolę nad częstotliwościami, słyszanymi tylko przez zwierzęta, doprowadzając do konfliktu. Globalna wojna między psami a kotami znowu wybucha. Zespół poczatkujących i niedoświadczonych agentów będzie musiał zawierzyć starym, dobrym zwierzęcym instynktom w celu  przywrócenia powszechnego porządku i pokoju między dwoma gatunkami.
Będzie też kino plenerowe
W piątek 21 maja br. na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury startuje kino plenerowe. W piątek o godz.19 wyświetlony zostanie film ?Judy?, zaś w sobotę i niedzielę o godz.17 propozycje dla najmłodszych ?Baranek Shaun Film. Farmageddon? i ?Mały Książe?. Seanse odbędą się w reżimie sanitarnym. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *