Judocy Ostrowii na Mistrzostwach Małopolski Dzieci i Młodzików

Miniony weekend był dla judoków UMKS ,,Ostrowii? pełen sportowych emocji i wielu sukcesów. Tym razem odwiedzili Bochnię.
Do rywalizacji na bardzo mocnym turnieju Mistrzostwach Małopolski Dzieci i Młodzików w Judo, do którego zgłosiło się 31 klubów liczących łącznie ponad 250 zawodników, Ostrowia wystawiła reprezentację liczącą 12 zawodników.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Krystian Ziółkowski, który zdobył złoty medal i był zdecydowanie bezkonkurencyjny w swojej kategorii wagowej. Stoczył 4 pojedynki wygrywając wszystkie przez ippon przed czasem. Do walki finałowej w swoich kategoriach wagowych stanęło jeszcze dwóch naszych zawodników: Gaja Sternik i Bartosz Petruczynik, którzy ostatecznie zdobyli srebrne medale. Po bardzo dobrych walkach musieli uznać wyższość swoich przeciwników, ale pokazali ogromną wolę walki i determinację. Do walki o brązowy medal stanęło czterech naszych zawodników: Karolina Kawa, Anna Witkowska, Jakub Piwnik i Filip Grosicki ? niestety ostatecznie, z ogromnym niedosytem musieli się zadowolić miejscem tuż przy podium.
Wyniki końcowe:
Złoty medal: Krystian Ziółkowski (młodzik. kat. 50 kg)
Srebrny medal: Gaja Sternik (dziecko, kat. 36 kg), Bartosz Petruczynik (dziecko)
4 miejsca: Anna Witkowska (młodzik, kat. 70 kg), Karolina Kawa (młodzik, kat. +70 kg)
5 miejsca: Sandra Korzeniowska (dziecko, kat. 63 kg), Filip Grosicki (młodzik, kat. 66 kg), Jakub Piwnik (dziecko, kat. 50 kg)
7 miejsca: Julia Kaczmarzyk (kat. 57 kg), Lena Baran (kat. 57 kg), Marcel Feliksiowski (kat. 60 kg)
Udział: Wiktor Wołoszyn
W najbliższy weekend nasi młodzicy wezmą udział w Pucharze Polski Iinternational Judo Baltic w Gdyni. Za pośrednictwem redakcji dziękują Gminie Ostrowiec za wsparcie finansowe umożliwiające im wyjazd na
turniej.

Print Friendly, PDF & Email