Tragedia po pasterce osądzona

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim uznał Mateusza Z. za winnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym na ulicy Polnej i skazał go nieprawomocnie na karę 8 lat pozbawienia wolności.
Sąd Okręgowy w Kielcach utrzymał w mocy wyrok ostrowieckiego sądu.
Tragiczne zdarzenie, w którym jedna osoba zginęła, a druga odniosła poważne rany, miało miejsce bezpośrednio po pasterce, gdy ludzie wychodzili z kościoła. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a pojazd prowadził w stanie nietrzeźwości.
Proces Mateusza Z. rozpoczął się w dniu 8 sierpnia 2018 r. przed Sądem Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na 25 czerwca 2019 r. zaplanowane zostały mowy końcowe, ale rozprawa się nie odbyła. Jak się okazało, z powodu długotrwałej choroby sędziego i zmiany składu orzekającego proces trzeba prowadzić od nowa. Pierwsza nowa rozprawa odbyła się w dniu 6 lutego 2020 r. W dniu 7 września 2020 r. zapadł nieprawomocny wyrok.
Ostrowiecki sąd uznał Mateusza Z. za winnego zarzucanych mu czynów i skazał go na karę 8 lat pozbawienia wolności. Mateusz Z. otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, musi więc niezwłocznie złożyć prawo jazdy w starostwie. Sąd obciążył go także nawiązkami na rzecz pokrzywdzonych: jednej w kwocie 20 tys. złotych oraz dwa razy po 10 tys. złotych. Jego konto obciążą też koszty procesowe oraz koszty zastępstwa procesowego pokrzywdzonych. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *