Polska – Rosja 4:28. Dwie bramki Wiktora Staniszewskiego, wychowanka KSZO

W drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego juniorów U-15 do mistrzostw Europy rozgrano dwa, kolejne mecze.
W pierwszych z nich Ukraina pokonała Łotwę 35:3 (8:0, 5:1, 8:1, 14:1).
W drugim reprezentacja Polski musiała uznać wyższość faworyta turnieju, Rosji. Biało-czerwoni przegrali 4:28 (2:7, 2:4, 0:7, 0:10) i po swym pierwszym meczu zajmują czwarte miejsce w tabeli. Awans do turnieju finałowego uzyskają dwie, najlepsze drużyny.

Młodzi Polacy mieli spore problemy ze sforsowaniem defensywy rosyjskiej, nadziewali się na kontrataki i seryjnie tracili bramki. Nie wykorzystywali okresów gry w przewadze, ani rzutów karnych. W III i IV kwarcie osłabł także potencjał gry naszego rozbitego zespołu w defensywie.

My możemy się cieszyć jedynie z tego, że na listę strzelców wpisał się nasz wychowanek KSZO, Wiktor Staniszewski, który trafiał na 1:1 i 3:7.
Polska U-15 występuje w ostrowieckim turnieju składzie: Jakub Błoch, Jacek Różycki, Kajetan Żabski (Alfa Gorzów Wielkopolski), Paweł Boniecki, Piotr Kędzior (GKPW 59 Gorzów Wielkopolski), Wiktor Staniszewski (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Piotr Falarz, Bartosz Grabiński, Aleksander Pyrek (UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa), Mateusz Ciuła (UKS Neptun Łódź), Mateusz Goik, Kamil Greif, Adam Guzy, Olaf Książkiewicz (WTS Polonia Bytom). Trenerzy: Marcin Bar i Mikita Chupryna.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *