Wracają plenerowe koncerty. ?Luxtorpeda? i TEDE jako jedni z pierwszych w naszym mieście? (zdjęcia, wideo)

Jest rozporządzenie rządu w sprawie plenerowych koncertów. Wracają one od najbliższego piątku jednak w ścisłym reżimie sanitarnym. Według naszych ustaleń w Ostrowcu Świętokrzyskim jest szansa, że już niebawem miłośnicy rapu udadzą się na koncert TEDE, zaś rocka, zespołu ?Luxtorpeda?. Oczywiście w ograniczonej liczbie.

W miniony wtorek, wieczorem w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie w tym temacie. Koncerty i inne wydarzenia będą organizowane. Na widowni dostępne będzie co drugie miejsce. Organizator nie może więc udostępnić więcej niż 50 proc. pojemności danego miejsca.

W rozporządzeniu możemy także przeczytać, że w przypadku, kiedy koncert odbywa się w miejscu, gdzie brakuje wyznaczonych miejsc na widowni, konieczne jest zachowanie odległości 1,5 metra między widzami. W takim wydarzeniu nie może też wziąć udział więcej osób niż 250.

Warto także dodać, że do limitu osób „nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid-19”. Ponadto cały czas będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa oraz brak możliwości spożywania napojów lub posiłków.

– Przepisy rzeczywiście wchodzą 4 czerwca i na pewno w tej formie będą nas obowiązywać do końca tego miesiąca- mówi dyrektor MCK, Jacek Kowalczyk. W Amfiteatrze w Parku Miejskim w koncercie będzie mogło uczestniczyć około 500 osób. Cały czas zastanawiamy się, czy nie organizować Dni Ostrowca w ograniczonej formule, a więc w liczbie poniżej tysiąca osób. To powinno rozstrzygnąć się w tym tygodniu.

Wiadomo już, że w MCK zorganizuje po roku przerwy festiwal ?Wielki Ogień?, a obok zespołów konkursowych zagra na pewno 11 lipca br. ?Luxtorpeda?.

Zespół świętuje w tym roku swoje 10-lecie! Z tej okazji ?Luxtorpeda? ponownie nagrała znane i lubiane utwory ze swojego repertuaru w zupełnie nowych aranżacjach. Płyta ?Elektroluxtorpeda? sprzedaje się bardzo dobrze. Formacja powstała w 2010 roku. Robert Friedrich zaprosił wtedy do współpracy gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika i perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku, w czasie powstawania materiału na nowy krążek, do grupy dołączył wokalista Przemysław Frencel. Grupa prezentuje utwory utrzymane głównie w stylistyce rocka, rocka alternatywnego, punk rocka.

W gronie wykonawców, którzy mieliby się pojawić w Ostrowcu Świętokrzyskim wymieniany jest również artystę ukrywającego się pod pseudonimem TEDE, czyli to propozycja dla fanów hip- hopu, których w naszym mieście nie brakuje. Koncert miałby się odbyć kilka dni po premierze jego nowej płyty ?KA$ABLANCA REAL? zapowiadanej na 18 czerwca br. Numer ?Enwujotka? promujący wydawnictwo zostało bardzo dobrze przyjęty przez miłośników gatunku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *