Dariusz Ogłaza i Paweł Kapsa po zmianie zarządu piłkarskiego KSZO

Nowy prezes KP KSZO 1929, Dariusz Ogłaza o:

 

…pierwszych wrażeniach po wyborze na prezesa klubu
-Wiem, że mamy do wykonania kawał roboty – mówi Dariusz Ogłaza. –Chcielibyśmy rozpocząć ją od przeglądania dokumentów klubowych, by zacząć wyprowadzać ostrowiecką piłkę na prostą.
…nadziejach i planach
-Widzimy potrzebę wielu zmian w klubie, począwszy od szkolenia młodzieży, na którym chcemy się skupić. Nie potrafi my wychować sobie w grupach młodzieżowych przyszłych zawodników, którzy spokojnie graliby na poziomie III, bądź II ligi. Musimy posiłkować się młodzieżowcami z innych klubów. Wzmocnić musimy wysiłki marketingowe. Nie może być tak, by trzy, dwa dni przed meczem miasto nie wiedziało, że jest mecz. Mamy wiele pomysłów na usprawnienie działań marketingowych, które pozostaje naszym jednym z głównych celów. Chcemy też wzmocnić drużynę, by spokojnie przystąpić w lipcu do przygotowań i rozgrywek nowego sezonu. Mamy plany pokrzyżowania wielu drużynom z czołówki miejsc w przyszłym sezonie.
…źródłach finansowania klubu
– Obecnie głównym sponsorem jest miasto. Klub, faktycznie, posiada mało sponsorów, a część z nich wycofała się z wspierania klubu. Wstępnie jesteśmy po rozmowach z kilkoma firmami zarówno z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego, jak i województwa, a również Polski. Więcej szczegółów w tej kwestii nie chciałbym jeszcze zdradzać.
…awansie do II ligi
-Wszyscy chcemy wygrywać i grać o najwyższe cele. Bardzo chciałbym, byśmy już w nowym sezonie pukali do drugoligowych bram, ale najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy do tego przygotowani finansowo, organizacyjnie i sportowo. Musimy wiele jednak uczynić, by do tej II ligi trafić, najpierw przyjrzeć się dokumentacji zawieranych kontraktów. Nie wiadomo, kto zostanie, kto ma ważny kontrakt, a kto zmieni barwy klubowe. Chciałbym w tej materii na bieżąco przekazywać informacje do mediów tak, aby kibice wiedzieli, co dzieje się w klubie w kwestii ruchów transferowych i pozyskiwania nowych sponsorów, a także na bieżąco nas rozliczali.
…absencji przedstawiciela władz miasta na walnym zebraniu
-To nie my organizowaliśmy walne zebranie, a poprzedni zarząd. Gdyby było inaczej, na pewno takie zaproszenia byśmy dostarczyli. W najbliższym czasie będziemy, jako zarząd, chcieli porozmawiać z władzami miasta i powiatu na temat dalszego finansowania klubu. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje zarówno władz samorządowych, jak i sponsorów.


Paweł Kapsa, nowy dyrektor sportowy KP KSZO 1929 o…

…zawiedzionych kibicach
-Drużyna w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań – mówi Paweł Kapsa, nowy dyrektor sportowy KP KSZO 1929. –Wszyscy kibice zawiedzeni są postawą piłkarzy. Dlatego na dwa, kończące sezon mecze w Ostrowcu
kibice będą mogli wejść na stadion za darmo.
…tym, że zawsze chciał być działaczem
-Nowa rola w klubie nie przeraża mnie. Zawsze lubiłem wyzwania. Często w swym życiu zmieniałem miejsca zamieszkania i kluby. Często udawało mi się podjąć odważne decyzje. Nie widzę siebie w roli trenera, ale w roli organizatora życia sportowego w klubie tak. Uważam, że taka funkcja łącznika między zarządem, a szatnią piłkarzy jest dla mnie najlepsza. Często właśnie w szatni pełniłem rolę skarbnika lub członka rady drużyny. Stąd najprawdopodobniej będę w naszym klubie wiceprezesem ds. sportowych.
…reprezentowaniu piłkarzy
– Chciałbym, abym jak najlepiej reprezentował w klubie piłkarzy i ich postulaty. Zawsze z piłkarzami i wszystkimi trenerami, z którymi dotychczas pracowałem, miałem dobre relacje. Moim więc celem jest bycie jak najlepszym łącznikiem między zarządem i prezesem, a piłkarzami. Wierzę w to, że chłopcy mi zaufają i wszyscy będziemy dobrze rozumieli, jaki jest nasz wspólny cel. Ufam, że z najmniejszym problemem będą się zwracali do mnie.
…zmianach w sztabie szkoleniowym
-Trudno mi o tym teraz mówić, bo do końca sezonu pozostało kilka meczów, łącznie ze spotkaniami pucharowymi, które obecnie dla klubu są priorytetowe ze względu na możliwość pozyskania dodatkowych pieniędzy dla klubu i możliwość udziału w rozgrywkach Pucharu Polski oraz konfrontacji z silnym klubem, który przyciągnie kibiców na trybuny. Chcemy, by obecni trenerzy dokończyli swą misję w bieżącym sezonie. Przed zakończeniem sezonu nie przewidujemy więc zmian w sztabie trenerskim. Koncepcji z zatrudnieniem nowego trenera jest kilka, ale w tej kwestii nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji.
…dopinaniu kadry na nowy sezon
-O tym, czy zostanie obecny trener, czy też będzie nowy, będzie wiadomo, oczywiście, jeszcze przed urlopami piłkarzy i samym okresem przygotowawczym. Najpierw jednak zarząd powinien rozmawiać z zawodnikami indywidualnie i dopiero później przekazywać informacje do prasy. Każdego szanuję i z tego powodu o ewentualnych decyzjach usłyszą najpierw sami zawodnicy.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Dariusz Ogłaza i Paweł Kapsa po zmianie zarządu piłkarskiego KSZO

  • 8 czerwca 2021 at 13:45
    Permalink

    po przeczytaniu tego artykułu mogę stwierdzić, że już to wcześniej czytałem ale w wydaniu poprzedników. Czas na poważnie zająć się festynem na dziesięciolecie klubu w strukturach III ligi.
    Panowie z zarządu powinniście jasno przedstawić na piśmie plan strategi rozwoju klubu organizacyjnie i sportowo i zobowiązać się na piśmie, że zrealizujecie to przez najbliższe 3 lata albo podanie się do dymisji

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *