Dominika Łukasiewicz i Sylwester Lepiarz znów najlepsi na Gutwinie

Druga runda ?IX MosirGutwinRun 2021 ? Maraton i Półmaraton na raty?, podobnie jak ta inaugurująca cykl, przebiegła pod dyktando broniących tytułów Super GutWinnera wronowianina Sylwestra Lepiarza i ostrowczanki Dominiki Łukasiewicz. Tak jak przed 3 tygodniami nie mieli sobie równych na obu dystansach, wygrywając zarówno w biegu na ok. 10 jak i 5km.

Rywalizacji podczas 2. rundy towarzyszyła chłodna i momentami wietrzna aura, co stworzyło jednak bardzo dobre warunki do ścigania i przyciągnęło na Gutwin sporą rzeszę biegaczy. Bieg na ok. 10km ukończyło 90 osób, natomiast z dystansem na ok. 5km zmagało się 148 biegaczy oraz 54 amatorów marszów z kijkami nordic walking.

Do pokonania kolejnej ćwiartki do maratonu na raty triumfator biegu na ok. 10km Sylwester Lepiarz potrzebował tylko nieco ponad 36 minut (36:03). Na mecie uzyskał kilkaset metrów przewagi, wyprzedzając finiszujących ex quo, z tym samym czasem (40:29) Rafała Teligę z Bielin i Michała Jagieło z Lubieni.

Najszybsza kobieta ? Dominika Łukasiewicz ? zameldowała się na mecie z czasem 46:22, a w pokonanym polu zostawiła inne ostrowczanki ? Justynę Słowik (50:23) i Urszulę Soków (53:05).

Kolejny bieg zaliczany do półmaratonu na raty Sylwester Lepiarz zamknął w czasie równych 17 minut. Tu mocno na ubiegłorocznego Super GutWinnera naciskał ostrowczanin Rafał Gontarczyk (17:18). Trzeci Rafał Lewocha (Jastrząb) stracił do prowadzącej dwójki już ponad 2 minuty (19:17).

Najszybsza wśród kobiet Dominika Łukasiewicz przybiegła na metę w czasie 20:33, a za nią finiszowały Kinga Jagieło z Lubieni (23:27) i Justyna Słowik (25:01).

Trasę marszu nordic walking najszybciej pokonali ostrowczanin Sebastian Giez (40:20) i Marta Gołębiowska z Miłkowa (41:14).

Kolejna runda rozegrana zostanie 4 lipca. Zapisy na stronie www.ostrowiecbiega.pl uruchomione zostaną 21 czerwca.

Wyniki:

IX_MosirGutwinRun – 2runda Półmaraton na raty

IX_MosirGutwinRun – 2 runda Półmaraton na raty – Nordic Walking

IX_MosirGutwinRun – 2 runda Maraton na raty

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.