Dziś mecz Polska – Słowacja na EURO 2020. Jesteśmy optymistami!

Mimo przeciętnych wyników i gry reprezentacji Polski w meczach towarzyskich przed Mistrzostwami Europy 2020, gracze zakładów bukmacherskich chętnie stawiają na zwycięstwo biało – czerwonych. Jak zwykle w przypadku pierwszego meczu jesteśmy wielkimi optymistami. Tym razem aż 92% zakładów stawianych jest na podopiecznych trenera Paulo Sousy.

Mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor? Jesteśmy przyzwyczajeni do tego schematu, ale za każdym razem gdy rozpoczyna się wielka impreza piłkarska znów wierzymy w reprezentację Polski.

Tym razem wydaje się, że powodów do optymizmu jest mniej, niż zwykle. Zwłaszcza w social mediach dość powszechna jest opinia kibiców, że nie czuć atmosfery Euro 2020 przez pandemię, przełożenie Mistrzostw Europy i rozgrywanie turnieju po raz pierwszy w wielu krajach. Dochodzi do tego słabsza postawa Polaków w meczach towarzyskich, kontuzje w kadrze i widoczny nawet (a może głównie) okiem laika brak świeżości w poczynaniach zawodników na boisku.

Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to czas, gdy budzi się w każdym kibicu drzemiący w nim ekspert piłkarski. Swoje marzenia o dobrym wyniku krajowych idoli podsycamy także zakładami sportowymi. I nie ma w tym nic złego, jeśli towarzyszą grze pozytywne emocje, zakłady głównie dla rozrywki. Najwyraźniej nie ma też znaczenia forma i otoczka, ponieważ kibice i tym razem obstawiają bardzo chętnie i prawie wyłącznie graczy z orzełkiem na koszulkach. 92% zakładów u bukmachera Superbet, to pieniądze postawione z perspektywą wygranej, gdy drużyna z Robertem Lewandowskim na czele zejdzie z boiska z 3 punktami. Tylko 1% typerów przewiduje remis, a 7% zwycięstwo Słowacji. Kursy bukmacherskie wskazują natomiast, że Polacy mają ?tylko? 49% szans na korzystny rezultat, co pokazuje jak wielkimi jesteśmy optymistami.

Zainteresowanie zakładami na mecz Polska ? Słowacja rośnie z każdym dniem. Analitycy Superbet codziennie notują około 50% przyrost wnoszonych stawek na to spotkanie. Zdecydowanie najwięcej zakładów przyjmą jednak w dniu meczu. Sporym powodzeniem cieszą się także zakłady na strzelców goli. W reprezentacji Polski oczywiście najczęściej typowanym snajperem jest Robert Lewandowski. Tym razem kurs na jego trafienie to 1.95 i jest to wskaźnik zdecydowanie wyższy niż w wypadku jego meczów rozgrywanych w barwach klubowych. Graczem który z najwyższym prawdopodobieństwem zaliczy asystę w pierwszym meczu Paulo Sosy w roli trenera na Euro jest Piotr Zieliński. Gdyby ktoś zdecydował się taki zakład zawrzeć, to czeka na niego ponad 4 razy wyższa wygrana od wniesionego wkładu.

Mimo kłopotów Polska jest nadal faworytem meczu ze Słowacją zarówno według bukmacherów, jak i tym bardziej kibiców. Mamy jednak pewne problemy w defensywie, więc logicznym wydają się zakłady typu obie drużyny strzelą gola, czy Polska z większą liczbą rzutów rożnych. Rodzajów zakładów na to spotkanie jest w Superbet oczywiście kilkaset, więc nikomu zdecydowanemu postawić choćby drobną kwotę nie zabraknie w poniedziałkowe popołudnie dodatkowych wrażeń.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *