Rusza budowa sali koncertowej

Już niebawem teren przy Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia zamieni się w wielki plac budowy.Wczesnym popołudniem długo oczekiwana budowa sali koncertowej stała się faktem, po uroczystym podpisaniu umowy dyrektor szkoły  Ewy Jurkowskiej -Siwiec z wykonawcą wiceprezesem firmy „ANNABUD”, Anną Błońska oraz prezes Krystyną Wiorek, dyrektorem Grzegorzem Moćko, pełniących funkcję inwestora zastępczego.  Pierwszy etap prac zostanie zakończony w październiku br. i obejmuje postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym. II etap zakłada wykończenie oraz wyposażenie obiektu. Wartość pierwszego etapu prac to ponad 7,7 mln, które pochodzi z budżetu państwa. E. Jurkowska -Siwiec, dyrektor PSM, nie kryła radości.

-Jest to historyczny moment dla naszej szkoły.  Ten proces trwa już od 2012 roku, stąd bardzo cieszy mnie, że ten dzień dzisiejszy przejdzie do historii naszej szkoły. Serdecznie dziękuję premierowi Mateuszowi Morawickiemu, a także premierowi Piotrowi Glińskiemu, Ministrowi Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu,   za środki przekazane  na tę  inwestycję oraz posłowi Andrzejowi Kryjowi, który wspiera naszą szkołę w  tym postępowaniu inwestycyjnym – mówiła dyrektor, Ewa Jurkowska -Siwiec.

W sali koncertowej będzie 220 miejsc i będzie ona pod względem wielkości drugim takim obiektem w województwie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *